Zavrieť

Porady

MRP -účtovanie na podsúvah.účtoch

Môžem sa spýtať na účtovanie na podsúvahových účtoch? Konkrétne ja som postupovala takto:
Mala som pohľadávku z postúpenia -zapísala som do knihy ostatných pohľadávok a následne zaúčtovala do denníka 315.001/325.001 v kúpnej cene. Následne do tej istej skupiny zápisov som zaúčtovala: 751.001/753.001 pohľadávku v jej NC. (753 budem používať ako zúčtovací účet a 751-budem analyticky rozdeľovať podľa dlžníkov)
Hlavne chcem vedieť čo sa týka programu, či to môžem mať zaúčtované takto ako samostaný zápis ale v jednej skupine zápisov, prakticky pod č.dokladu ostatnej pohľadávky -aby som to mala prehľadné, alebo to musím zaúčtovať do novej skupiny zápisov v peňažnom denníku cez nový ID.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    A ešte jednu otázku, ak budem mať postúpenú pohľadávku v NC, nemusím viesť podsúvahovú evidenciu k nej? Jednu pohľadávku mám tak postúpenú.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    v roku 2008 sa menili postupy, záleží v akom období si mala postúpenú pohľadávku.
    Kľudne môžeš mať účtovanie v skupine zápisov, účtuješ tak ako Ti to vyhovuje,

    MRP -účtovanie na podsúvah.účtoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.