Zavrieť

Porady

dotácia z úradu práce

Dobrý deň. Na začatie podnikania dostane podnikateľ z ÚP dotáciu na nákup ERP, na zaplatenie nájomného za 3tvrťrok, na nákup regálov. Môže mi niekto poradiť ako postupovať pri zaúčtovaní takejto dotácie, presný postup ak môžem poprosiť ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Natasa199 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Na začatie podnikania dostane podnikateľ z ÚP dotáciu na nákup ERP, na zaplatenie nájomného za 3tvrťrok, na nákup regálov. Môže mi niekto poradiť ako postupovať pri zaúčtovaní takejto dotácie, presný postup ak môžem poprosiť ďakujem.
    Bolo treba len trošku snahy a našla by si tu množstvo príspevkov, napr. tento:
    http://www.porada.sk/t118232-prispev...odnikanie.html

    stačí si zadať do vyhľadávača :dotácia* a máš čo čítať...

    Natasa199 je offline (nepripojený) Natasa199

    Natasa199
    Ja viem že je tu množstvo príspevkov ale konkrétne by som chcela odpoved na svoju situáciu lebo nie všetkému z tých príspevkov rozumiem. Ten príspevok je schválený prevádzka je už otvorená. Nakúpila som ERP, zaplatila nájomné na štvrťrok čiže časť tých penazí, ktoré mi však ešte len prídu teraz v októbri ako dotácia som už vyčerpala podľa podnikateľského plánu. Ako mám tieto výdavky zaúčtovať, ked dotácia mi na účet ešte len príde. Ale mohla som nakupovať po podpísaní dohody s úradom práce.
    Nebudem platca DPH. A čo vôbec nechápem je to VOZP alebo VNZD, lebo niekde píšu tak a inde zase naopak. Nebudem si uplatňovať paušálne výdavky. A tie peniaze čo mi prídu ako dotácia vyčerpám podľa podnikateľského plánu ešte v tomto roku.
    Ďakujem

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Pokiaľ vyčerpáš celú dotáciu vtomto roku tak celá suma bude príjem ovplyvňujúci základ dane/POZD/. No a všetko, čo nakúpiš z tej dotácie tj.podľa podnikateľského plánu sú výdavky ovplyvňujúce základ dane /VOZD/.
    Ak by si z tej dotácie minula iba časť, tak celá dotácia bude PNZD, a postupne budeš dávať na POZD toľko, koľko minieš.

    dotácia z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.