Zavrieť

Porady

REFAKTURACIA A DPH

Prosim Vas o pomoc, sme SR firma - platca DPH. Objednali sme tovar z EU - zaplatili za dopravu SR firme, teraz mam dopravu refakturovat firme do EU, faktúra bude s DPH alebo bez? podla akeho paragrafu?
Dakujem moc za akukolvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    tá firma v EU je plátca DPH alebo nie je ?
    - ak nie je platca tak klasicky 19% DPH
    - ak je platca tak bez DPH
    (ale nechaj si poradiť skúsenejšími)

    freya14 je offline (nepripojený) freya14

    freya14
    maju pridelene IC DPH, ale nikde som v zakone o dph nenasla, ako postupovat, ked ide o refakturaciu

    freya14 je offline (nepripojený) freya14

    freya14
    podľa mna ide vlastne o sprostredkovanie služby odberateľovi, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom (taliansko), ako je členský štát, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia služby (SR spoločnosť - doprava končí u odberateľa na územi SR). Myslim, ze bez DPH § 16 (6), suhlasi niekto?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ja riešim teraz podobný prípad, nemyslím si že ide o sprostredkovanie, keďže chcete preplatenie konkrétnej sluzby /dopravy/. Dopravca Vám zrejme fakturoval dopravu s DPH /§16.1/, Vy ste si ju uplatnili a vyfakturujete ju do EU, čiže budete postupovať ako keby ste službu dodali Vy, predpokladam že firme v EU odkiaľ tovar prišiel, teda podľa mňa zas podľa §16.1 teda miestom dodania prepravných služieb je miesto kde sa preprava začína ...., takže bez DPH a firma v EU samozdaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.