Zavrieť

Porady

Oprava zariadenia 511 alebo 518??

Dobrý deň chcem sa spýtať,

prišla nám faktúra od "dodávateľa" za opravu čerpadla. Ide o čerpadlo, ktoré sme my dodali a montovali jednej firme, to sa im asi nejako poškodilo. Tak sme si najali "toho dodávateľa", ktorý toto čerpadlo opravil. Chcem sa spýtať či to mám účtovať na subdodávku 518 alebo ako opravu 511? Prosím o radu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivkň Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem sa spýtať,

    prišla nám faktúra od "dodávateľa" za opravu čerpadla. Ide o čerpadlo, ktoré sme my dodali a montovali jednej firme, to sa im asi nejako poškodilo. Tak sme si najali "toho dodávateľa", ktorý toto čerpadlo opravil. Chcem sa spýtať či to mám účtovať na subdodávku 518 alebo ako opravu 511? Prosím o radu.

    Ďakujem
    Ak to budete firme, ktorej ste to čerpadlo montovali, fakturovať ďalej, bude to subdodávka- 518, ale ak nie, faktúra nie je vaším nákladom, pretože nie ste vlastníkom tohoto čerpadla.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa cerpadlo pokazilo v zarucnej dobe, odberatel cerpadla ma narok na bezplatnu opravu voci vam a vy voci dodavatelovi cerpadla. Ak to bolo po zarucnej dobe, opravu si plati vlastnik cerpadla, to znamena, ze naklady by ste mali prefakturovat.

    Oprava zariadenia 511 alebo 518??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.