Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti

Dobrý deň <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>

<o:p></o:p>

Potreboval by som poradiť ,mal som zo zamestnávateľom zmluvu na dohodu o pracovnej činnosti. V zmluve mám uvedený rozsah pracovného času max.10hod týždenne, nepravidelne podľa potrieb pobočky a hrubá mzda je 15€ za každú odpracovanú hodinu.<o:p></o:p>

S touto zmluvou som pracoval 11 dní po 10hod.denne čiže som v skutočnosti odpracoval 110hod.Pokial by som tak nespravil tak by ma samozrejme automaticky prepusti . Týmto sa chcem spýtať či môžem požadovať od zamestnávateľa vyplatenie aj tých zvišních odpracovaných hodín ktoré sú samozrejme zapísané aj v dochádzkovej knihe alebo je v práve on ?.A či je to možné riešiť aj nejakou inou cestou napr. súdne? <o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    projektmann Pozri príspevok
    Dobrý deň fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comPotreboval by som poradiť ,mal som zo zamestnávateľom zmluvu na dohodu o pracovnej činnosti. V zmluve mám uvedený rozsah pracovného času max.10hod týždenne, nepravidelne podľa potrieb pobočky a hrubá mzda je 15€ za každú odpracovanú hodinu.<o:p></o:p>

    S touto zmluvou som pracoval 11 dní po 10hod.denne čiže som v skutočnosti odpracoval 110hod.Pokial by som tak nespravil tak by ma samozrejme automaticky prepusti . Týmto sa chcem spýtať či môžem požadovať od zamestnávateľa vyplatenie aj tých zvišních odpracovaných hodín ktoré sú samozrejme zapísané aj v dochádzkovej knihe alebo je v práve on ?.A či je to možné riešiť aj nejakou inou cestou napr. súdne? <o:p></o:p>
    Áno, na dohodu o PČ je možné odpracovať maxim. 10 hod. týždenne. Hrubá mzda tam nie je, hovoríme o odmene.
    Pokiaľ si odrobil viac, riešte to inou formou. Hodiny nesmú figurovať, odmena môže byť ľubovoľná.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    V predchádzajúcom príspevku Ti drobeceva správne odpovedá, iba ma zaujíma, či zamestnávateľ súhlasil s tým, že si robil viacej ako 10 hod. Ak áno, tak si oprávnene budeš žiadať doplatiť.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    V predchádzajúcom príspevku Ti drobeceva správne odpovedá, iba ma zaujíma, či zamestnávateľ súhlasil s tým, že si robil viacej ako 10 hod. Ak áno, tak si oprávnene budeš žiadať doplatiť.
    súhlas.
    Ale predpokladám, že z-ľ rešpektuje ZP. Ak robil s jeho súhlasom, hodiny nech "schovajú"/oficiálne nemôže tak byť/ a peniažky nech mu dá -veď odmena nie je napadnuteľná.
    A pokiaľ sa zo zamestnávateľom nedohodnem a bude trvať len na vyplatení tých 22hodin .
    Ako sa to dá riešiť potom?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    projektmann Pozri príspevok
    A pokiaľ sa zo zamestnávateľom nedohodnem a bude trvať len na vyplatení tých 22hodin .
    Ako sa to dá riešiť potom?
    tak nech ti to doplatí formou odmeny

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Neviem síce o akú prácu ide, ale nemali ste napr. medzi sebou dohodu, že ti dá vyššiu odmenu za hod., v tvojom prípade 15,00€ a pritom odpracuješ napr. nie hod. ale 5 hod.? Lebo 15,00 € na hod. je dosť.
    Tých 15€ je ale v hrubom a pracoval som ako obch. zástupca . V zmluve mam uvedenú že môžem odpracovať max.10hod.týždenne a odmena tých 15€ je za každú jednu odpracovanú hodinu to jest 110hod. ktoré som v skutočnosti odrobil za 11dni.A iná dohoda ohľadom odmeny nebola. Nerátal som s tým že budem musieť byť 10hod.denne v robote .

    A dôvod prečo to riešim je že zamest. Ma len využil na oživenie starých zákazníkov .
    Nakoľko mi sľuboval zmluvu na hpp. Ale nestalo sa obrat stúpol a následne nato ma prepustili.

    Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

    asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac Aďka S
    projektmann Pozri príspevok
    Tých 15€ je ale v hrubom a pracoval som ako obch. zástupca . V zmluve mam uvedenú že môžem odpracovať max.10hod.týždenne a odmena tých 15€ je za každú jednu odpracovanú hodinu to jest 110hod. ktoré som v skutočnosti odrobil za 11dni.A iná dohoda ohľadom odmeny nebola. Nerátal som s tým že budem musieť byť 10hod.denne v robote .

    A dôvod prečo to riešim je že zamest. Ma len využil na oživenie starých zákazníkov .
    Nakoľko mi sľuboval zmluvu na hpp. Ale nestalo sa obrat stúpol a následne nato ma prepustili.
    Máš dáky dochádzkový výkaz podpísaný zamestnávateľom? alebo dáky mail, ktorý dokazuje, že zamestnávateľ vedel, že pracuješ nad rámec ZP?
    V takom prípade by som možno zatlačila na pílu a dôrazne žiadala o vyplatenie. Možno by bola zaujímavá kontrola z Inšpektorátu práce.
    Pravdou je, že ak v dnešnej dobe zamestnávateľ čosi vyplatiť nechce, môžeš sa rozglejiť aj tak nedostaneš tie peniaze.
    Viem, že pre tento prípad je už neskoro, ale do budúcna takúto nárazovú (krátkodobú) prácu by som skôr riešila dohodou o vykonaní práce a nie dohodou o pracovnej činnosti. Na základe DoVP môžeš síce odpracovať len 350 hod. ročne (kým pri DoPČ 520 ročne), ale nie je tam obmedzenie v rozvrhu odprac.hodín.
    A.

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Koľko hodín môže odpracovať nezamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti za mesiac október 2009? 10 hodín týždenne vychádza viac ako 40 hodín v mesiaci /bude mať 47,5 hod/
    Môžeme zaplatiť všetky hodiny?

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    breckova Pozri príspevok
    Koľko hodín môže odpracovať nezamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti za mesiac október 2009? 10 hodín týždenne vychádza viac ako 40 hodín v mesiaci /bude mať 47,5 hod/
    Môžeme zaplatiť všetky hodiny?
    Na dohodu o pracovnej činnosti môže robiť maximálne 10 hod týždenne. Ak je dohodár v evidencii ÚP, tak odpracované hodiny sa už nesledujú, ale môže zarobiť maximálne 136,38 €.

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Ančika; Na dohodu o pracovnej činnosti môže robiť maximálne 10 hod týždenne. Ak je dohodár v evidencii ÚP, tak odpracované hodiny sa už nesledujú, ale môže zarobiť maximálne 136,38 €.


    Dohodár je v evidencii ÚP a každý mesiac mu vypisujem koľko hodín odpracoval a koľko je to € v hrubom. Tlačivo mu dávajú na ÚP.
    Preto sa pýtam ako je to s hodinami, nechcem aby mu zrušili podporu.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    breckova Pozri príspevok
    Ančika; Na dohodu o pracovnej činnosti môže robiť maximálne 10 hod týždenne. Ak je dohodár v evidencii ÚP, tak odpracované hodiny sa už nesledujú, ale môže zarobiť maximálne 136,38 €.


    Dohodár je v evidencii ÚP a každý mesiac mu vypisujem koľko hodín odpracoval a koľko je to € v hrubom. Tlačivo mu dávajú na ÚP.
    Preto sa pýtam ako je to s hodinami, nechcem aby mu zrušili podporu.
    Ja viem, že odpracované hodiny sa už pre tento účel nesledujú. Ak ich tam chcú mať, tak im ich tam napíš. A k tej sume: pozri si tu, prosím, aj tému: Nezamestnaný - ÚP a dohoda. Na našom malom, milom Slovensku je to totiž tak, že sa pomaly každý okresný úrad hrá na mini ministerstvo a veľaváženému maxi ministerstvu to vôbec nevadí.

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Ančika, ďakujem.
    U nás je tiež "mini ministerstvo" .... podľa nich môže dohodár maximálne zarobiť 131,65€.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.