Zavrieť

Porady

zdanenie zahranicnych prijmov z investovanych penazi cez paypal

Dobry den,
chcel by som sa spytat, pokial z elektronickeho uctu podobneho typu ako PayPal, vedeneho na mna ako fyzicku osobu, investujem peniaze (odoslem do firmy XY v zahranici) a po case mi ta firma naspat na moj e-ucet posle vynos, musim to zdanit? Je vobec mozne aby sa o tom dozvedel danovy urad?

V podstate len by som rad vedel kedze e-ucet nie je ucet v kamennej banke tak ake pravidla prenho platia? Na internete je totiz xy spolocnosti ktore umoznuju posielat si navzajom peniaze ako PayPal, niektore su v Danovych rajoch a tak by som rad vedel ci to ma vobec zmysel riesit nejake zdanovanie ako FO, lebo to moze byt taka sialena administrativa ze az. Napr som si takmer isty ze vypis v papierovej forme k istemu e-uctu nedostanem. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podla mojho nazoru je mozne, aby sa o to dozvedel DU a to z dovodov:
    - firma tie prostriedky musi zaevidovat vo svojom uctovnictve,
    - danove urady v ramci EU spolupracuju.
    Osobne by som to neriskla.

    Co sa tyka zdanenia, vychadzas so zmluv o dvojitom zdaneni - musis si najst zmluvu s konkretnou krajinou, kam chces investovat.

    Pozri aj ine temy tu na Porade, Paypal sa tu dost preberal.

    Neda sa vypis vytlacit?

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    matkokubko Pozri príspevok
    V podstate len by som rad vedel kedze e-ucet nie je ucet v kamennej banke tak ake pravidla prenho platia?
    Napriklad dcerska spolocnost PayPal pre Europu je financna institucia registrovana v Luxembursku a ktora je pod kontrolou tamojsieho uradu pre financny trh.
    Nie je vsak typicka banka, napriklad neruci za vklady na ucte ako normalne banky.
    Kedze je jej sidlo v EU, tak si myslim ze pri vecsich obnosoch (co by som odhadol na 10000 EUR a viac) je riziko ze sa o tom dozvie danovy urad vysoke.

    zdanenie zahranicnych prijmov z investovanych penazi cez paypal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.