Zavrieť

Porady

zabudnutá faktúra

V roku 2008 som uhradila faktúru na práce, ktoré sa mali previesť v uvedenom roku, kedže tieto práce sa nevykonali ani do dnešného dňa, po dohode s dodávateľskou firmou mi táto vrátila peňažnú čiastku, ktorú som zaplatila ešte v minulom roku. som platca DPH a som z toho paf... ako to mám vysporiadať? Kto mi napíše účtovné postupy?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Napíš ako si účtovala v roku 2008. Aj dodávateľ je platiteľ DPH ? Uplatnili ste odpočet DPH z poskytnutého preddavku ?
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

Johanka Pozri príspevok
Napíš ako si účtovala v roku 2008. Aj dodávateľ je platiteľ DPH ? Uplatnili ste odpočet DPH z poskytnutého preddavku ?
Minulý rok bola zaúčtovaná normálne ako sa má 321/211, dodávateľ bol platcom DPH, čiže som si uplatnila nadmerný odpočet, ktorý musím vrátiť. Ďakujem ti Johanka už mi je lepšie, ak to niekto prečítal
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cagica Pozri príspevok
Minulý rok bola zaúčtovaná normálne ako sa má 321/211, dodávateľ bol platcom DPH, čiže som si uplatnila nadmerný odpočet, ktorý musím vrátiť. Ďakujem ti Johanka už mi je lepšie, ak to niekto prečítal
Takže si mala už aj faktúru za tieto práce, kedže si použila účet 321? Ak práce neboli urobené, prečo ste potom akceptovali faktúru?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Čo treba v takom prípade Majka urobiť? Mám podobný prípad, keď klientovi, ktorý má internetový obchod neprevezmú zásielku a tovar sa mu vráti....
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

pokiaľ už bol v roku 2008 vystavený daňový doklad treba žiadať od dodávateľa vystavenie dobropisu na celú sumu faktúry. Čo sa týka DPH malo by to stačiť, horšie je to s nákladmi roku 2008. Ak sa jedná o významnú sumu, možno dodatočné daňové priznanie. Alebo to skúste vyriešiť vlastnou fakturáciou nejakej služby uvedenému dodávateľovi (pokiaľ sa s ním dá debatovať)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hena22 Pozri príspevok
pokiaľ už bol v roku 2008 vystavený daňový doklad treba žiadať od dodávateľa vystavenie dobropisu na celú sumu faktúry. Čo sa týka DPH malo by to stačiť, horšie je to s nákladmi roku 2008. Ak sa jedná o významnú sumu, možno dodatočné daňové priznanie. Alebo to skúste vyriešiť vlastnou fakturáciou nejakej služby uvedenému dodávateľovi (pokiaľ sa s ním dá debatovať)
Toto si odpovedala zadávatelke témy ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
Čo treba v takom prípade Majka urobiť? Mám podobný prípad, keď klientovi, ktorý má internetový obchod neprevezmú zásielku a tovar sa mu vráti....
A už vyfakturoval?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Áno.... vystaví faktúru a pošle tovar.....tovar mu zákazník neprevezme. Podotýkam, že nie je platca DPH.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
Áno.... vystaví faktúru a pošle tovar.....tovar mu zákazník neprevezme. Podotýkam, že nie je platca DPH.
Ja by som faktúru jednoducho stornovala, pretože k dodaniu nedošlo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Majka ďakujem, tak som to aj urobila....
0 0
cagica cagica

cagica je offline (nepripojený) cagica

najviac sa mi páči odpoveď - henna22, asi to spravím tak, pretože to nie je spor medzi firmami, jednoducho sa to stalo tak, ako som opísala problém, ďakujem
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Pri mojej kontrole účtovníctva som zistila, že som vystavyla 2x FA s tym istým číslom, môžem to tak nechať?
Dakujem
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Klient má odovzdané Dph za 12/09 a dnes 25.1.2010 mu prišla fa z čiech s dátum zd plnenia 22.12.09za služby, ako to riešiť so samozdanením teda DPH ttreba podať dodatočné??? Prosím poradte
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

holubička1 Pozri príspevok
Klient má odovzdané Dph za 12/09 a dnes 25.1.2010 mu prišla fa z čiech s dátum zd plnenia 22.12.09za služby, ako to riešiť so samozdanením teda DPH ttreba podať dodatočné??? Prosím poradte

Určila si si správne dátum dodania ? kedy bola faktúra vystavená ?
Možno ani nebude potrebné DDP.

(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

marta bodonova Pozri príspevok
Pri mojej kontrole účtovníctva som zistila, že som vystavyla 2x FA s tym istým číslom, môžem to tak nechať?
Dakujem
Faktúry majú byť čislované vzostupne a každá má mať jedinečné číslo.
Ak sa Ti to dá ešte opraviť "vo všetkých súvislostiach", tak si to oprav.

Ak to už nejde, nemáš priestor atď ... už Ti nič iné neostáva, len to nechať tak.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

azla Pozri príspevok
Určila si si správne dátum dodania ? kedy bola faktúra vystavená ?
Možno ani nebude potrebné DDP.

(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
no veď to je to, že aj dátum vystavenia je 22.12.09, preto váham čo mám urobiť, poraď mi azla prosíím
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak je daňová povinnosť v 12/2009, tak ...

dnes ešte opravné DP ...ešte stíhaš
od zajtra už iba DDP

V konečnom dôsledku vysledok bude aj tak nula, predpokladám, že máš nárok na odpočet, ale patrí to do 12/2009.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dnes mi doniesli prijatú faktúru za december, môžem ju zaradiť do januára, sme mesačný platci dph? ďakujem
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
sybila3 Pozri príspevok
dnes mi doniesli prijatú faktúru za december, môžem ju zaradiť do januára, sme mesačný platci dph? ďakujem
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

osobne by som urobil dodatočné DP, pretože aj faktúru je potrebné zaradiť do záväzkov roka 2009
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď práve uvažujem, či podať dodatočné alebo môžem zaradiť v januári. takže asi dodatočné, za december sme mali DP, tak sme uhradili dph, takže vlastne keď zaradím faktúru, sme mali o to menej zaplatiť, ako to riešiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať