Zavrieť

Porady

aký paragraf zadať

Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
    Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
    Ďakujem
    na vrátenú položku má samostatný doklad - dobropis ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
    Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
    Ďakujem
    Riadky 1. a 2. sú riadky daňového priznania ?
    Ak áno, máš niečo zle zadané. Dobropis nepatrí do § 8,oprava odpočítanej dane je § 53 .

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem vám, už som na to prišla. To som si tak pozadávala, akoby som nevedela čítať a písať. Chyba bola úplne inde, tú reklamáciu som mala správnu, ale taká kontrachyba, že presne mi vyšiel rozdiel v sume reklamácie. Automaticky som začala špekulovať tam.
    Pekný večer prajem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.