Zavrieť

Porady

prihlasenie auta na danovy urad

dobry den, chcem sa opytat ako sa prihlasuje auto na danovy urad, ide o zivnostika s prepravou tovaru do 3,5 t. ked zacinal s podnikanim tak mu "teta na vratnici" povedala ze prihlasovanie auta nie je potrebne, avsak pochybujem o tychto slovach. lebo urcite treba za platit aj dan z motoroveho vozidla, chcem sa opytat ci s tym bude problem aj ked uz dlhsie podnika a pojde ho prihlasit iba teraz. budu z toho nejake pokuty? ako treba postupovat pri prihlasovani auta? mohli sa aj predtym blocky súvisice s autom ako servis atd. davat do nakladov ked nebolo prihlasene???? dakujem, ako to bude s odpisovanim, môžem len od obdobia ked bolo prihlasene na danovom urade, ci to s tym nesuvisi???? dakujem velmi pekne za radu
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Písomne oznámiš na Dú, že od akého dátumu používaš auto na podnikateľskú činnosť. Keďže si to neoznámila môžeš za oneskorené oznámenie dostať pokutu /kedysi to bolo 2000,- Sk/. Daňové priznanie za tento sa podáva najneskôr do 31.01.2010, kedy je aj daň splatná.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vozidlo sa neprihlasuje, ale oznamuje sa vznik daňovej povinnosti na daň z motorových vozidiel. Tlačivo prikladám.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
privela otázok naraz
-na DU je potrebné zahlásiť auto do 30 dní od začiatku využívania auta na podnikanie
-ak sa auto neprihlási a príde sa na to, bude pokuta
-na DU stačí oznámením uviesť ŠPZ, typ auta, dátum prihlásenia
-prihlásenie auta nesúvisí s uznaním výdavkov (vo vlastníctve firmy)
-daňovo je auto odpisované, ak je v majetku k 31.12.

toľko v skratke
0 0
Lennkka17 Lennkka17

Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

cize ak som to spravne pochopila, tak aj ked ho nahlasim iba teraz, tak to nevadi ze som predtym uctovala naklady suvisiace s autom(umytie auta, servis)???? alebo to vadi?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môžeš to nechať zaúčtované, Dú Ti aj tak vyrubí pokutu za oneskorené prihlásenie auta.
Naposledy upravil mysimis : 18.10.09 at 10:14 Dôvod: úprava textu
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ekopo Pozri príspevok
privela otázok naraz
-na DU je potrebné zahlásiť auto do 30 dní od začiatku využívania auta na podnikanie
-ak sa auto neprihlási a príde sa na to, bude pokuta
-na DU stačí oznámením uviesť ŠPZ, typ auta, dátum prihlásenia
-prihlásenie auta nesúvisí s uznaním výdavkov (vo vlastníctve firmy)
-daňovo je auto odpisované, ak je v majetku k 31.12.

toľko v skratke
a neodporuje si oznacena veta vyssie prave s uznanim vydavkov na neprihlasene auto? totiz ja oznamujem DU kedy som zacala konkretne auto pouzivat na podnikatelske ucely... to znamena, ze danovo uznane vydavky by mali nastat az od toho datumu, nie? lebo dovtedy som to auto na podnikanie nepouzivala a preto aj vydavky neboli pouzite za ucelom dosahovania zisku... hm?

zadavatelke ide skor o to, ze sa chce vyhnut pokute a prihlasit auto maximalne 30 dni spatne a ci moze vsetko spred tejto doby nechat zauctovane vo vydavkoch ovplyvnujucich zaklad dane.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jedna vec je nesplnenie Oznamovacej povinnosti na DÚ - dátum vzniku DP na daň z MV, druhá vec je možnosť uplatnenia daňových výdavkov / nákladov.
Označená veta od ekopo určite neodporuje.
Ak si mala výdavky v súvislosti s vozidlom pred vznikom oznamovacej povinnosti, pravdepodobne ti vznik oznamovacej povinnosti vznikol skôr ... (vozidlo vo vlastníctve firmy). Preto treba prepočítať sumy na výdavkoch a na prípadnej pokute...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som to myslela aj ja...

ze su vlastne dve moznosti:

- bud prihlasi auto max 30 dni spatne, bez pokuty od DU, ale zaroven vydavky pred tymto datumom budu neovplyvnujuce ZD

alebo

- podla vydavkov v uctovnictve tykajucich sa auta je zrejme, ze auto sa pouziva o dost skor, preto auto treba prihlasit vtedy, kedy sa prihlasit malo, hrozi pokuta, ale vydavky budu danovo uznane

spravne?
0 0
kocka503 kocka503

kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

A aké vysoké sú pokuty? Mám auto v podnikaní už 6 mesiacov a teraz sa zistilo, že nebolo oznámené. Tak neviem či oznámiť, alebo nie.... Sme s.r.o., od koľko do koľko Eur môžem počítať??? Neviete??? Súúúrne, Ďakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

kocka503 Pozri príspevok
A aké vysoké sú pokuty? Mám auto v podnikaní už 6 mesiacov a teraz sa zistilo, že nebolo oznámené. Tak neviem či oznámiť, alebo nie.... Sme s.r.o., od koľko do koľko Eur môžem počítať??? Neviete??? Súúúrne, Ďakujem

pokuta 66,38 € (66,39€ )
2krát zadaná otázka:http://www.porada.sk/t101851-p5-dan-...-a-pokuta.html
Naposledy upravil grammatika : 19.10.09 at 12:50
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

pri prihlasovaní auta na DÚ sa odovzdáva aj kópia technického preukazu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

salka Pozri príspevok
pri prihlasovaní auta na DÚ sa odovzdáva aj kópia technického preukazu?
Nie.
0 0
vierca100 vierca100

vierca100 je offline (nepripojený) vierca100

Musim prihlasit na DU vozidlo, ktoreho vlastnikom je s.r.o. ale ziadne vydavky nejdu do uctovnictva?
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
vierca100 Pozri príspevok
Musim prihlasit na DU vozidlo, ktoreho vlastnikom je s.r.o. ale ziadne vydavky nejdu do uctovnictva?

Pokiaľ ho nevyužívaš na podnikanie a len tak ti stojí v kúte niekde na dvore tak nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vierca100 Pozri príspevok
Musim prihlasit na DU vozidlo, ktoreho vlastnikom je s.r.o. ale ziadne vydavky nejdu do uctovnictva?

DAŇ Z MOTOROVÝCH VOZIDIEL

§ 84 Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no ale odo mňa pýtali technické pri nových autách pri odovzdávaní daňového priznania z MV.
Mne sa tiež teraz jedná o prívesný vozík, ktorý bol prepísaný na právnicku osobu v technickom preukaze 14,3,2008. Lenže som ho nepríhlasila, lebo ma nenapadlo, že treba aj vozík. V podstate sa použil len 2x v roku 2009. Keby som oznámila vznik daňovej povinnosti až trebárs teraz, zaujíma ma či nemá vplyv na odpisy. Vlastne na neho neboli účtované žiadne náklady. Poraďte čo urobiť. ďakujem
Naposledy upravil sybila3 : 26.01.10 at 16:29
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3 Pozri príspevok
no ale odo mňa pýtali technické pri nových autách pri odovzdávaní daňového priznania z MV.

Ktorý DÚ? Akým §-om sa oháňali, resp. aký mali dôvod? Dík za informáciu.
0 0
vierca100 vierca100

vierca100 je offline (nepripojený) vierca100

ekonom1 Pozri príspevok
Pokiaľ ho nevyužívaš na podnikanie a len tak ti stojí v kúte niekde na dvore tak nie.
Nestoji v kute, pouziva ho manzelka majitela firmy,len mi nenosia ziadne doklady o udrzbe a phm, takze kilometre na tachometri su.... tak preto neviem ci ho treba mat nahlasene na DU a platit za neho dan z MV ??
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte

Chcem Vás poprosiť o info k akému dátumu sa prihlasuje vozidlo na DU. Jedná sa o menšie nákladné vozidlo na firmu kúpené v 05.04.2011 na úver. V technickom preukaze je uvedený dátum prepisu 30.05.2011. (chýbali doklady k skoršiemu prihláseniu)

Auto ešte nebolo nahlásené na DU . Zrejme pokute sa nevyhneme.

K akému dátumu prihlasujem vozidlo? K tomu ktorý je v TP alebo podľa kúpnej zmluvy? Lebo auto hneď po kúpe začali používať a je tam veľa bločkov. Môžu ísť do nákladov?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

junior78 Pozri príspevok
Ahojte

Chcem Vás poprosiť o info k akému dátumu sa prihlasuje vozidlo na DU. Jedná sa o menšie nákladné vozidlo na firmu kúpené v 05.04.2011 na úver. V technickom preukaze je uvedený dátum prepisu 30.05.2011. (chýbali doklady k skoršiemu prihláseniu)

Auto ešte nebolo nahlásené na DU . Zrejme pokute sa nevyhneme.

K akému dátumu prihlasujem vozidlo? K tomu ktorý je v TP alebo podľa kúpnej zmluvy? Lebo auto hneď po kúpe začali používať a je tam veľa bločkov. Môžu ísť do nákladov?

Ďakujem
Oznamujete povinnosť ku dňu, kedy ste ho začali používať. Náklady nemajú nič spoločné s prihlásením k dani z MV.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať