Zavrieť

Porady

Predaj byt po roku

Zdravim

moj kamarat predava byt. Chcel som zobrat na ten byt hypoteku a kupit ho od neho nakolko je to za tu cenu super byt, ale zistili sme ze ked ho vlastni len rok tak by musel platit dan z predaja 19%, co z 53k eur je 10k. Dalo by sa neako vyhnut plateniu tej dane? Urobit to darovaciou zmluvou + neaka dalsiu zmluvu len mi dvaja mezdi sebou a potom zobrat na ten byt hypoteku a vyplatit ho alebo tak neako?

Za rady vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Melegor Pozri príspevok
    Zdravim

    moj kamarat predava byt. Chcel som zobrat na ten byt hypoteku a kupit ho od neho nakolko je to za tu cenu super byt, ale zistili sme ze ked ho vlastni len rok tak by musel platit dan z predaja 19%, co z 53k eur je 10k. Dalo by sa neako vyhnut plateniu tej dane? Urobit to darovaciou zmluvou + neaka dalsiu zmluvu len mi dvaja mezdi sebou a potom zobrat na ten byt hypoteku a vyplatit ho alebo tak neako?

    Za rady vopred dakujem.
    Hm? Za koľko kúpil kamarát byt? ( nákupná cena )
    Za koľko ho tebe predáva? ( predajná cena )

    Daň 19% zaplatí z rozdielu cien : predajná ceny - nákupná cena = zisk / strata
    a z toho zaplatí daň 19%.

    Nie z celej sumy. Stále je to tak hrozné, že to chcete riešiť takto divne a obklukou, z ktorej môžeš výjsť bez penazí a bez bytu?

    Melegor je offline (nepripojený) Melegor

    Melegor
    No kedze on kupil byt za 800k a teraz ho ide 26k uer a teraz predava za 53k tak je to dost velky rozdiel no :/...

    Este sme premyslali dat na zmluvu len 30k, aby bol maly.. ale banka potom poskytne uver len na 70% z 30k no ..

    nevies poradit ako s toho vonku?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nemal nahodou (preukazatelne) vydavky na rekonstrukciu? O tie sa da tiez znizit zaklad dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.