Zavrieť

Porady

odpočet dph pri poistnej udalosti

dobry den, chcela by som sa opytat ako je to ked vznikla poistna udalost a poistovna nezaplatila DPH, pretoze som platca dph, tak som to musela zaplatit ja. Mám nárok si na danovom priznani k DPH tuto sumu ziadat o vrátenie? aky doklad k tomu potrebujem? v servise mi dali len PPD ze som to vyplatil. z poistovne mi poslali likvidacnu spravu a kryci list. ako to mozem zauctovat v JU??? dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    PPD je zrejme z ERP - splňa náležitosti, pokiaľ neprevyšuje sumu podľa
    § 71
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

    Ak PPD nie je doklad z ERP, musia ti vystaviť faktúru.
    Zhrniem:
    DPH môžeš uplatniť, ak máš správny doklad
    Krycí list zaúčtuješ ako pohľadávku - POZD - ostatné príjmy
    Sumu pohľadávky, ktorú preplatila poisťovňa započítaš so záväzkom
    Zaúčtuješ zvyšok uhradenej sumy v hotovosti
    Výdavky sú VOZD, PR

    Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

    Lennkka17
    Rozalka Pozri príspevok
    PPD je zrejme z ERP - splňa náležitosti, pokiaľ neprevyšuje sumu podľa
    § 71
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

    Ak PPD nie je doklad z ERP, musia ti vystaviť faktúru.
    Zhrniem:
    DPH môžeš uplatniť, ak máš správny doklad
    Krycí list zaúčtuješ ako pohľadávku - POZD - ostatné príjmy
    Sumu pohľadávky, ktorú preplatila poisťovňa započítaš so záväzkom
    Zaúčtuješ zvyšok uhradenej sumy v hotovosti
    Výdavky sú VOZD, PR
    mam len obycajny PPD od servisu, takze mam ist do servisu a vyziadat si fakturu na tu DPH ci na celu sumu poistnej udalosti???dakujem pekne
    človiečik Vladimír Ozimý
    servisná spoločnosť je povinná Vám vystaviť faktúru na celé plnenie, bez ohľadu na to kto uhradí opravu. Vy si zaúčtujete celú faktúru do nákladov a na záväzky. Následne si vystavíte pohľadávku voči poisťovni do výšky prijatej náhrady, t.j. bez DPH. Následne započíte pohľadávky a to čo ste urhadili započítate so zvyškom neuhradeného záväzku. Nárok na DPH vzniká ak ste splnili podmienky § 49, t.j. neposkytujete oslobodené dodávky a samozrejme musíte mať faktúru.

    Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

    Lennkka17
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    servisná spoločnosť je povinná Vám vystaviť faktúru na celé plnenie, bez ohľadu na to kto uhradí opravu. Vy si zaúčtujete celú faktúru do nákladov a na záväzky. Následne si vystavíte pohľadávku voči poisťovni do výšky prijatej náhrady, t.j. bez DPH. Následne započíte pohľadávky a to čo ste urhadili započítate so zvyškom neuhradeného záväzku. Nárok na DPH vzniká ak ste splnili podmienky § 49, t.j. neposkytujete oslobodené dodávky a samozrejme musíte mať faktúru.
    s poistovni mi v podstate aj prisla faktura, je tam napisane ze je to faktura, rozpočet, totálna škoda.....tak to aj staci??? o ake oslobodene dodavky sa jedna prosim vas?

    Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

    Lennkka17
    Lennkka17 Pozri príspevok
    s poistovni mi v podstate aj prisla faktura, je tam napisane ze je to faktura, rozpočet, totálna škoda.....tak to aj staci??? o ake oslobodene dodavky sa jedna prosim vas?
    a s akym datumom to mam uctovat? lebo ta faktura je ze dátum vzniku poistnej udalosti 3.6. ale ta faktura bola posielana len 10.8.

    odpočet dph pri poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.