Zavrieť

Porady

kupa nábytku

Pekný deń.Chcela by som Vás poprosiť o radu,je možné zaradiť kupu obyv,steny do nákladov firmy ,ak miesto podnikania je v mieste trvalého bydliska .Ak áno ,ako by to malo byť správne.jedná sa o prevádzkovu režiu ,alebo o DM.Cena nábytku je okolo 350EUR. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    No ak si to obhajis,ze tam más kancelariu a teda nabytok potrebujes, tak ja by som to zaradila do materialu-evidovany drobny majetok.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    No, nedopriala by som daňovej kontrole, aby z mojej firmy odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce........

    Ale vážne.
    Ja by som to do nákladov nedala. Treba si odpovedať na niekoľko otázok.

    1. Obývacia stena je v miestnosti, ktorú využívaš výlučne len na podnik.účely?

    2. Táto miestnosť je vyňatá z bytového fondu /ani neviem, či sa dá jedna miestnosť vyňať z bytového fondu/ ?

    3. Platíš za ňu vyššiu daň z nehnuteľnosti /ako platia podnikatelia/?

    Je pravda, že všetko je na tom, ako si to vieš obhájiť. Ale aj tak by som do nákladov nedala celú sumu obýv.steny, nakoľko je určíte využívaná aj na súkromné účely.
    Naposledy upravil tinaM : 20.10.09 at 09:48

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Pekný deń.Chcela by som Vás poprosiť o radu,je možné zaradiť kupu obyv,steny do nákladov firmy ,ak miesto podnikania je v mieste trvalého bydliska .Ak áno ,ako by to malo byť správne.jedná sa o prevádzkovu režiu ,alebo o DM.Cena nábytku je okolo 350EUR. Ďakujem za pomoc.
    Tak ako písali vyššie ak si to obhájite pri DK , že je to súčasť kancelárie , tak je to výdavok OVZD , vynaložený v súvislosti s podnikaním . Ale ak si kúpite obyvačkovú stenu , a budete v nej mať Vaše veci rodinnej potreby , tak to s podnikaním nemá nič spoločné .

    Nezabúdať na to , že aj daňový kontrolór si môže prísť ten Vás výdavok overiť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tinaM Pozri príspevok
    No, nedopriala by som daňovej kontrole, aby z mojej firmy odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce........

    Ale vážne.
    Ja by som to do nákladov nedala. Treba si odpovedať na niekoľko otázok.

    1. Obývacia stena je v miestnosti, ktorú využívaš výlučne len na podnik.účely?

    2. Táto miestnosť je vyňatá z bytového fondu /ani neviem, či sa dá jedna miestnosť vyňať z bytového fondu/ ?

    3. Platíš za ňu vyššiu daň z nehnuteľnosti /ako platia podnikatelia/?
    Súhlasím , to sú ďalšie skutočnosti na ktoré treba prihliadať .

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    ďakujem veľmi pekne za Vaše rady budem sa ich držať .Problémy nepotrebujem ,a preto sa pýtam Vás odborníkov.tak teda nezaradím do firmy .Ďakujem ešte raz

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    No ja neviem, ale napriklad aj tí co robia ucto doma t.j.majú kancelariu vo svojom byte si nedavajú do nakladov stol,stolicku,skrinu a podobne? Ja si myslim,ze sa to da obhajit.
    Samozrejme je dolezite aka ta stena je, ci sú tam skrinky a podobne.
    A zasa to nie ja az taka polozka.

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    Zita5 Pozri príspevok
    Tak ako písali vyššie ak si to obhájite pri DK , že je to súčasť kancelárie , tak je to výdavok OVZD , vynaložený v súvislosti s podnikaním . Ale ak si kúpite obyvačkovú stenu , a budete v nej mať Vaše veci rodinnej potreby , tak to s podnikaním nemá nič spoločné .

    Nezabúdať na to , že aj daňový kontrolór si môže prísť ten Vás výdavok overiť .


    prosím a ako to je vprípade, že szčo si nahlásil prevádzku vo svojom rod. dome na mestkom úrade, po tomto oznámení si kúpil materiál a ide tie priestory upraviť aby tam mohol lepšie pracovať, nebude robiť žiadne stavené zásahy, len vymaľuje, dlážka, has. prístroje a tak, zároveň si dohodol termín na kontrolu hygienika má nejako za 3 týždne a ešte pôjde požiadať na správu daní o zmenu účelu priestorov - garáž + kancelária na podnikateľské - teda vyčlenenie.

    vzhľadom na to,že prevádzku nahlásil, môže si uplatňovať materiál použitý na úpravu garáže aj uplatniť z toho dph, pretože to všetko robí preto aby mohol pracovať a tak dosahovať príjmy.
    - a tento materiál mám dať v JU v členení = VOZD výdaj za materiálu v členení údržba prevádzky ??? alebo nechať ako nákup materiálu - spotreba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.