Zavrieť

Porady

skladova inventura

Dobry den

Po vyhodeni uctovnicky sme sa rozhodli urobit inventuru skladu a prisiel som na zistenia s ktorymi si neviem pomoc ako pokracovat.
Zistil som ze vela skladovych poloziek ktore figuruju kvazi na sklade su uz davno predane (boli predane aj tento rok aj minuly rok) a teda fyzicky uz na sklade nie su. Zistil som ze dany tovar bol napisany len vo fakture a nebol odpisany zo skladu. Teda po inventure je cenovy rozdiel skladu nizsi o 50000 EUR.
Ako to treba teraz vyuctovat?
Iny problem je ze niektore polozky na sklade vobec nemali uvedenu nakupnu cenu a mnohych pripadoch aj ked bola uvedena nebola realna (vacsinou bola nizsia ako skutocnost).
Tymto sa chcem opytat co treba urobit tak aby to bolo v poriadku z phladu uctovnictva a dane.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zúčtovať výsledok invenúry nie je problém, ak je skutočný stav nižší ako inventúrny - manko 549/132 ak vyšší - prebytok 132/504 alebo 648.
    Tu by som sa však najskôr pokúsil o kontrolu a prípadnú rekonštrukciu pohybov skladu v roku 2009, za predpokladu že k 1.1.2009 je stav OK.
    Napríklad skontrolovať či všetok vyfakturový tovar bol aj zo skladu odúčtovaný, ak nie odpísať ho zo skladu, to isté platí aj opačne či bolo vyfakturované všetko čo bolo zo skladu vydané. Čo sa týka položiek ktoré
    nemali uvedenú nákupnú cenu, tak tú samozrejme doplniť a možno pouvažovať nad programom ktorý takéto veci neumožňuje.
    Ak sú chyby aj v roku 2008 a sú vo Váš neprospech, teda že nie je zo skladu vydaný tovar, ktorý ste v skutočnosti predali, tak by som pouvažoval na dodatočným DP a zaúčtoval zníženie skladu priamo voči hospodárskemu výsledku roku 2008.

    548 je offline (nepripojený) 548

    548
    Dobry den, potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom... este z roku 2007 v skladovej evidencii ostava tovar, na ktory neprisla ani faktura, ani nebol prijaty, ale v inventurnom supise figuruje aj k 31.12 2009. Zasoby uctujeme sposobom B. Chcela by som to ku koncu roka 2009 vycistit... Viete mi prosim poradit?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak je v inventúre prebytok, pri ktorom nie je možné zistiť jeho dôvod, tak sa tento prebytok účtuje 132/648

    548 je offline (nepripojený) 548

    548
    Dostala som sa zdovodnenie, ze ta fa aj s tovarom mali prist, ale nakoniec si to pravdepodobne dodavatel rozmyslel a medzicasom aj skoncil s podnikanim.
    Dakujem za radu, zauctujem podla nej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.