Zavrieť

Porady

Faktúry

Chcela by som vás poprosiť o radu.
preberala som účto po inej a potrebovala by som zmeniť pár vecí ale neviem ako by som to mohla spárovať.
Ked som si vytlačila pohladavky a zavazky tak mi tam vyšli nejaké veci ktoré by asi tak nemali byť účtované.
Uvediem to na príklade : od spoločnosti Orange mam prijaté faktúry ktoré si dám do závazkov.
Ked dosla úhrada faktúry cez banku tak to predtým účtovníčka zle napárovala a v pohladávkach mi vyšla kladná suma.
Potrebovala by som z pohladavok preniesť sumu do závazkov aby medzi pohladávkami som túto sumu nemala.
Toto mám aj od viacerých dodávateľov takto zle urobené
chcela by som vás poprosiť o radu ako to mám preúčtovať či to môžem cez nejaké ID alebo ako
Dakujem za odpovede mi to veľmi pomože
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Dobre tomu rozumiem, že boli zle účtované úhrady záväzkov v banke - t.j. neboli účtované 321/221 ale 311/221? Ak áno, tak urobíte opravné účtovanie prostedníctvom ID - odúčtovanie pôvodného nesprávneho účtovania a následne správny účtovný zápis, pričom každú účtovnú operáciu v internom doklade objasníte a dokladovo podložíte.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    L.ili Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprosiť o radu.
    preberala som účto po inej a potrebovala by som zmeniť pár vecí ale neviem ako by som to mohla spárovať.
    Ked som si vytlačila pohladavky a zavazky tak mi tam vyšli nejaké veci ktoré by asi tak nemali byť účtované.
    Uvediem to na príklade : od spoločnosti Orange mam prijaté faktúry ktoré si dám do závazkov.
    Ked dosla úhrada faktúry cez banku tak to predtým účtovníčka zle napárovala a v pohladávkach mi vyšla kladná suma.
    Potrebovala by som z pohladavok preniesť sumu do závazkov aby medzi pohladávkami som túto sumu nemala.
    Toto mám aj od viacerých dodávateľov takto zle urobené
    chcela by som vás poprosiť o radu ako to mám preúčtovať či to môžem cez nejaké ID alebo ako
    Dakujem za odpovede mi to veľmi pomože
    Všetko spracuješ v ID ako mylne zaúčtované položky. Vcelku jednoduchá účtovná operácia.

    L.ili je offline (nepripojený) L.ili

    L.ili
    no presne tak to robili predtým a Ďakujem za potvrdenie môjho domnenia, len som si nebola na sto percent istá

    L.ili je offline (nepripojený) L.ili

    L.ili
    a pre istotu ak teda by som chcela z pohladávok preniest sumu na toho isteho dodavatela do závazku tak ako presne by som to mala zaúčtovať? aby sa mi v závazkoch znížila tá suma?
    Dakujem

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    L.ili Pozri príspevok
    a pre istotu ak teda by som chcela z pohladávok preniest sumu na toho isteho dodavatela do závazku tak ako presne by som to mala zaúčtovať? aby sa mi v závazkoch znížila tá suma?
    Dakujem
    Pôvodný - nesprávny účtovný zápis 311/221
    Oprava:
    Odúčtovanie nesprávneho zápisu 221/311
    Správne zaúčtovanie operácie 321/221

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.