Zavrieť

Porady

súhrnný výkaz dph

ahojte prosím o adu, sme opravná spoločnosť. Vykonali sme prepravu tovaru pre česku firmu, ta preprava začínala v čr. s končila v sr fa sme vystavili bez dph. v ktorom riadku v dph to má byť uvedené a posiela sa aj súhrnný výkaz? my sme fakkturovali ale iba službu-prepravu.diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Ahojte, vie mi niekto poradit prečo mi neberie do súhrnného výkazu odberatela s IČ DPH CZ 300717098 ? ine CZ kde na zaciatku zacina cislo 4 alebo 5 mi berie. Mám vsetko nastavene ako pri ostatných. Je toto číslo niečim výnimočné ??

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Nevidím problém.
    IČ DPH je platné.

    Skús si pozrieť, či nemáš nejakú inú chybu v nejakých nastaveniach, označenie dodávky atď.....

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Ahoj moja pekna, už som to aj zmazala a nahodila znovu a stale nic. Cislo je platne, tiež som si to overovala. Môže byt problém, že suma je fakturovaná v USD ?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nemas chybu v nahodeni partnera? neviem ako ine softy, ale v omege sa kamaratke stalo, ze pri nahadzovani CZ partnera mu nechala programom prednastavene "slovenska republika" a toto jej robilo sarapadu... akonahle sa to prepisalo na "ceska republika" bolo vsetko v poriadku

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    andreaS Pozri príspevok
    nemas chybu v nahodeni partnera? neviem ako ine softy, ale v omege sa kamaratke stalo, ze pri nahadzovani CZ partnera mu nechala programom prednastavene "slovenska republika" a toto jej robilo sarapadu... akonahle sa to prepisalo na "ceska republika" bolo vsetko v poriadku
    Andrejka dakujem, uz to funguje.... ceska republika tam bola, len mi chýbal kod statu v adrese.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Matematicky, takže 43 €. Viď poučenie k vyplneniu Súhrnného výkazu.

    "Údaje o dodanom tovare sa uvádzajú osobitne za každého nadobúdateľa/osobu identifikovanú pre DPH/druhého odberateľa. Údaje sa v súhrnnom výkaze uvádzajú v eurách a zaokrúhľujú sa na celé eurá do 0,5 eura nadol a od 0,5 eura vrátane nahor."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.