Zavrieť

Porady

spotreba?

ahojte, mám takúto otázočku: nakupujeme tričká, na ktoré nám ďalšia firma strieka rôzne logá (tzn. logá tiež nakupujeme). Chcem sa spýtať, či je možné tieto tričká predávať bez uvedených nástrekov (log), teda tričká vyfaktúrujem a logá dám do spotreby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    O aké logá sa jedná? Ak sú to cudzie logá tak predsa v nákladoch máte tričká a službu za nástrek týchto log a ak tieto tričká s logami predáte tak vo výnosoch je tržba za tieto tričká. Predajná cena trička by mala byť samozrejme vyššia ako nákupná cena trička+cena za potlač loga na toto tričko. Ak je to firemné logo Vašej firmy, tak tieto tričká máte v nákladoch dokonca aj bez toho že ich predáte, alebo predáte za symbolickú cenu ak spĺňajú ustanovenie §16 odst.1 písm. h, teda sú do 16.60 EUR za jedno tričko.

    mocekz je offline (nepripojený) mocekz

    mocekz
    asi som to písala veľmi narýchlo. ide o toto: nakúpim tričko 131/321,prijmem ho 132/131, predám tričko s určitou maržou: výdajka 504/132. tak isto je to aj s logami (sú to cudzie logá, nie je to potlač našej spoločnosti, objednáva si ich kupujúci) - kupujeme ich od dodávateľskej firmy (resp. tlačí nám ich dodávateľ), takže by sa mali faktúrovať, ale odberateľ si neželá mať na faktúre 2 položky (tzn. 1. položka tričko za 2 Eur, 2. položka logo za 0,50 Eur, ale chce iba jednu položku za 2,50 Eur) Môžem potom tieto logá, na ktoré nie je faktúra a preto nie sú ani vo výdajke dať do spotreby?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    mocekz Pozri príspevok
    asi som to písala veľmi narýchlo. ide o toto: nakúpim tričko 131/321,prijmem ho 132/131, predám tričko s určitou maržou: výdajka 504/132. tak isto je to aj s logami (sú to cudzie logá, nie je to potlač našej spoločnosti, objednáva si ich kupujúci) - kupujeme ich od dodávateľskej firmy (resp. tlačí nám ich dodávateľ), takže by sa mali faktúrovať, ale odberateľ si neželá mať na faktúre 2 položky (tzn. 1. položka tričko za 2 Eur, 2. položka logo za 0,50 Eur, ale chce iba jednu položku za 2,50 Eur) Môžem potom tieto logá, na ktoré nie je faktúra a preto nie sú ani vo výdajke dať do spotreby?
    Váš odberateľ si objednal tričká s potlačou, tak aj vo faktúre uvediete text: tričká s potlačou. Z toho vyplýva, že cena za potlač je súčasťou ocenenia predávaných tričiek.
    Tričká by ste mali na účet 132 zaradiť vrátane ceny za potlač a v tom prípade bude hodnota za potlač figurovať aj na výdajke.

    mocekz je offline (nepripojený) mocekz

    mocekz
    tričká dovážame z českej republiky, potlač nám robí slovenská firma a okrem toho ... dovezieme cca 3000 tričiek a potlač sa urobí iba na 500 ks, ktoré berie spomínaný odberateľ ... takže stále v tom nemám jasno... môžem dať uvedené logá do spotreby alebo nemôžem?

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    mocekz Pozri príspevok
    tričká dovážame z českej republiky, potlač nám robí slovenská firma a okrem toho ... dovezieme cca 3000 tričiek a potlač sa urobí iba na 500 ks, ktoré berie spomínaný odberateľ ... takže stále v tom nemám jasno... môžem dať uvedené logá do spotreby alebo nemôžem?
    Samozrejme ako službu. Tričká predáš už s potlačou takže sú o to drahšie.
    Nástrek daj do nákladov - je to tvoj náklad.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    urobila by som takto:

    1. nakup tovaru - 3.000,- ks triciek á 1,- 132/321

    2. vydaj tovaru na prepracovanie - 500 ks á 1,- = 500,- 397 AE / 132

    3. faktura za prepracovanie 500 x 0,4 = 200,- 397 AE / 321

    4. prijem prepracovanych triciek - 500 ks á 1,40 = 700,- 132 / 397 AE

    5. vydaj za predane tricka 500 ks á 1,40 504 / 132

    6. faktura za tieto tricka 500 ks á 3,- 311 / 604

    u nas sa na prepracovanie pouziva ucet 397 a program ma skvelu funkciu, kde musim ja sparovat 2. 3. a 4. doklad. Takto aj pekne vidim, ci mam vsetko v poriadku.

    Pre spravnost by boli pouzite aj dve skladove karty. Prvotny nakup nepotlacenych triciek jedna karta a potlacene tricka evidovat pod skladovou kartou napr. "potlacene tricka logo xy" .
    Naposledy upravil andreaS : 27.10.09 at 13:00 Dôvod: doplnenie

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Podľa môjho názoru je správne účtovať nástreky loga do obstarávacej ceny tovaru, čiže na 132.

    Ak kúpite 3000 tričiek, tak ich správne zaradíte na na sklad v nákupnej cene.

    Ako evidujete zo skladu výdaj tých 500 tričiek na potlač?

    Mali by ste mať výdajku, lebo tričká ste predsa zo skladu zobrali. Po vrátení z tlačiarne by ste ich mali zaradit na sklad v cene zvýšenej o potlač.

    Ja by som to účtovala takto:
    nákup tričiek 3000 131/321
    prevzatie na sklad 3000 132/131

    výdaj tričiek na potlač 500 315AÚ/132
    faktúra za potlač 100 131/321
    príjem potlačených tričiek na sklad 500 132/315
    100 132/131
    skladová cena potlačených tričiek bude potom 600.

    Aj z dôvodu skladovej evidencie predsa nemôžete evidovať nepotlačené a potlačené tričká na jednej karte a to z dôvodu rôznosti ako aj rozdielnej ceny.

    mocekz je offline (nepripojený) mocekz

    mocekz
    evidujeme tričká na jednej skladovej karte a nástreky (logá) na inej skladovej karte. a sú to nástreky nielen na tričkách, ale aj na rôznych výstrižkoch, bundách, ... odberateľom potom faktúrujeme tričká, bundy, montérky, mikiny ... + logo. akurát tento jeden je výnimka a nechce tam mať to + logo

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Ja by som to dala do nákladov ale je aj rozumné to dať cez sklad.
    Určite viete dopredu koľko stojí potlač na jedno tričko, takže pri príjemke dajte tričko aj s potlačou 132/131 1500
    faktúru za tričká 131/321 1000
    potlač faktúra 131/321 500

    a máte to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.