Zavrieť

Porady

prosím o radu - začiatok v PU - vznik sro

Dobrý deň,

prosím Vás poraďáci o pomoc,
účtujem v Alfe JU pre szčo platcu dph a vďaka Vám som sa tu mnohému naučila,
- v PU účtujem na vedl. prac. pomer teda nahadzujem doklady fa, pokladne, banku, robím dph a zaúčtovávam mzdy

včera prišiel za mnou člen rodiny vraj ide založiť sro takú maličkú a prosil ma či by som mu nerobila účtovníctvo.
- bude mať sprostredkovanie služieb, prenajatú jednu kanceláriu,
- nebude mať žiadny hmotný majetok na odpis ani nič, len tú kanceláriu a mobil, a pc. len to ešte nevie ale asi aj ten pc bude zahrnutý v cene nájmu.

- problém je že to už od začiatku bude platca dph mesačný - teda to problém nieje dph robiť viem je to ten istý princíp ako v JU + a - dph

prosím poradte mi ako mám založiť novú sro, všetko si vybehá a ja budem mať doklady
- kolky za založenie frimy, výpisy...
- bude len sám zaevidovaný v ZP a SP a odvody tam
- uhrada základného imania,
- založený bu


prosím poradte mi ako mám začať : teda otvoriť účty - poprípade nejaký link, lebo to som ešte v PU neotvárala
- čo musím všetko evidovať teda okrem evidencie dph, inventúry pokladne, či aj tu knihy záväzkov, pohľadávok, proste nikdy som tieto uzávierkové a začiatočné výkazy nerobila, len dph ostatné si robil majiteľ účtovnej firmy a ten mi v tom nepomôže ale ked mi pomôžete naštudujem.

- na konci roku čo treba urobiť, zadovážim si nejaký účtovný program mám dobrú skúsenosť s programom od Krosu na JU tak as odtial budem mať aj na PU.

firmu zakladá tento týždeň chodí to vybavovať takže predpokladám, že za 10/2009 sa ešte dph robiť nebude, pretože účtovať sa bude až bude sro zapísaná v OR a pridelené IČ dph.

prosím poradte, určite nebudem jediná komu to pomôže

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    Ďakujem

    a ešte sa spýtam, aké sú špecifiká pri účtovaní v PU ak robí sprostredkovateľskú činnosť.
    Myslím na čo si treba dať pozor,
    či sú tam nejaké špecifiká.

    Ďakujem
    uvdené linky prelúskam.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    veronkaj Pozri príspevok
    Ďakujem

    a ešte sa spýtam, aké sú špecifiká pri účtovaní v PU ak robí sprostredkovateľskú činnosť.
    Myslím na čo si treba dať pozor,
    či sú tam nejaké špecifiká.

    Ďakujem
    uvdené linky prelúskam.
    Pozri tu: http://www.porada.sk/t102445-uctovan...poistenia.html - najma posledne prispevky.

    prosím o radu - začiatok v PU - vznik sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.