Zavrieť

Porady

Polyfunkčný dom

Pekný večer, jedna známa stavia s manželom polyfunkčný dom, kde prízemie bude slúžiť na podnikanie a poschodie na bývanie, na prízemí bude mať dielne, manželka kanceláriu - vedie mu JÚ, je platca DPH. Požiadala ma o radu akým spôsobom má rozúčtovať alebo zaúčtovať časť nakupeného materiálu na stavbu (mala ma mysli strechu, zateplenie budovy, elektrina, plyn). Ďakujeme za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Jana1303 Pozri príspevok
    Pekný večer, jedna známa stavia s manželom polyfunkčný dom, kde prízemie bude slúžiť na podnikanie a poschodie na bývanie, na prízemí bude mať dielne, manželka kanceláriu - vedie mu JÚ, je platca DPH. Požiadala ma o radu akým spôsobom má rozúčtovať alebo zaúčtovať časť nakupeného materiálu na stavbu (mala ma mysli strechu, zateplenie budovy, elektrina, plyn). Ďakujeme za každú radu.
    Každý stavebný materiál a všetky náklady na stavbu sa účtujú do výdavkov neoplyvňujúcich ZD (HMIM), a až po kolaudácií čo môže trvať niekoľko rokov tento stav. materiál zahrnie do majetku ale len percentom podielu pripadajúceho na časť budovy pre podnikanie (napr. 1/3). Túto sumu zahrnie do majetku a vyhotoví kartu majetku, odpisový plán, a všetko čo súvisí s majetkom.
    A čo sa týka DPH, tento stav.materiál si môže zahrňovať do DPH už priebežne - pri kúpe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.