Zavrieť

Porady

Životné poistenie - zmena

Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viera Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
Tá nová poistka má iné číslo zmluvy ako stará?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Viera Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
AK je to takto a začiatok tej novej poistky je v tomto roku (niekedy teraz, keď dávala tú zmenu), tak to musí dodaniť.

Bola to chyba poradkyne, že nechala zrušiť starú poistku. Alebo jej zámer, aby dostala provízie z novej poistky. Poriadne by som si preštudoval podklady, ktoré spolu spisovali. Ak poradkyňa jednoznačne zámerne ukončila staré poistenie, tak by mala dostať minimálne strašnú hubovú polievku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Viera Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
Podľa mňa áno.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Viera Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu. Životná poistka bola uzavretá pred 10 rokmi, poistený ešte nedosiahol 55 rokov. Finančná poradkyňa odporučila poistenému doplniť poistku o pripoistenie chorôb, urobila tam nejaké zmeny,atď...Z poisťovne prišla odpoveď, že stará poistka sa ruší a vzniká nová, do ktorej budú presunúté aj finančné prostriedky zo starej poistky. Poistený si uplatnil v minulých rokoch 12 000,- Sk v daňovom priznaní nezdaniteľnú časť podľa §11 ods. 4 c,. Musí to teraz dodaniť podľa § 11 ods. 13 ?
Musí,lebo sprostredkovateľka vás oklamala- keby len pridala určité pripoistenie,tak je všetko OK a zmluva beží ďalej(pod tým istým číslom pz),ale ona zrušila starú a urobila novú,takže tu nejde o doplnenie zmluvy,ale zrušenie a urobenie novej...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Musí,lebo sprostredkovateľka vás oklamala- keby len pridala určité pripoistenie,tak je všetko OK a zmluva beží ďalej(pod tým istým číslom pz),ale ona zrušila starú a urobila novú,takže tu nejde o doplnenie zmluvy,ale zrušenie a urobenie novej...
Ináč sila toto, jedna vec dotyčný príde o pekné prachy týmto počinom danej sprostredkovateľky. Ja by som v okamžiku zrušila zmluvu podpísanú ňou. A šla by som za iným poradcom.

Stano neni lehota dva mesiace na zrušenie novo podpísanej zmluvy? Lebo tá "poradkyňa" zarobí pekne na novo uzavretej zmluve. Aby nedostala nič, mrcha ked takto oklamala.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 11 ZDP
(13) Ak životné poistenie zanikne neplatením, výpoveďou, dohodou alebo odstúpením pred uplynutím doby desiatich rokov od začiatku životného poistenia alebo pred kalendárnym rokom, v ktorom daňovník dovŕši 55 rokov života, daňovník je povinný zvýšiť základ dane o sumu poistného zaplateného na životné poistenie, o ktorú si znížil základ dane, do konca troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok. Za nedodržanie podmienok podľa odseku 11 sa nepovažuje vyplatené plnenie z poistenia pre prípad úrazu alebo choroby, ktoré je súčasťou životného poistenia.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ináč sila toto, jedna vec dotyčný príde o pekné prachy týmto počinom danej sprostredkovateľky. Ja by som v okamžiku zrušila zmluvu podpísanú ňou. A šla by som za iným poradcom.

Stano neni lehota dva mesiace na zrušenie novo podpísanej zmluvy? Lebo tá "poradkyňa" zarobí pekne na novo uzavretej zmluve. Aby nedostala nič, mrcha ked takto oklamala.
Ano maš pravdu je tam lehota na zrušenie pz 2 mesiace,ale poistovňa musí mať charakter a obnoviť tú starú(lebo to zo zákona nemusí)-u nás sa to pár krát stalo a bez problemov sme obnovili starú a bez poplatku zrušili novú...-lebo aj keď vypovieš novú pz do 2 mesiacov tak poisťovňa má nárok na poistné za obdobie kedy zmluva bežala(napr.80dní)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ano maš pravdu je tam lehota na zrušenie pz 2 mesiace,ale poistovňa musí mať charakter a obnoviť tú starú(lebo to zo zákona nemusí)-u nás sa to pár krát stalo a bez problemov sme obnovili starú a bez poplatku zrušili novú...-lebo aj keď vypovieš novú pz do 2 mesiacov tak poisťovňa má nárok na poistné za obdobie kedy zmluva bežala(napr.80dní)
Ano ale charakter v prvom rade mala mať daná "poradkyňa", ideálne by bolo ak by sa to dalo urobiť ako si napísal.

Dohodnúť sa s poisťovňou na pokračovaní zmluvy. Čo ale poisťovňa pri kapitálovom životnom poistení asi súhlasiť nebude, nakoľko garantovaná uroková sadzba šla za tie roky neskutočne dole. A poisťovňa zarobí na takom konaní svojho poradcu.

Dôvera je v prdeli, zdá sa.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Za porušenie podmienok sa považuje výplata odstupného zo sporernia pre dovŕšením 55 rokov života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia zmluvy.
Treba si upresniť tých 10 rokov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vikinka Pozri príspevok
Za porušenie podmienok sa považuje výplata odstupného zo sporernia pre dovŕšením 55 rokov života daňovníka a pred uplynutím desiatich rokov od uzavretia zmluvy.
Treba si upresniť tých 10 rokov.
Myslím si, že tie dve podmienky platia súčasne a nie jedna alebo druhá.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Myslím si, že tie dve podmienky platia súčasne a nie jedna alebo druhá.
V uvedenom § je slovo alebo,to znamená buď jedna alebo druhá.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Myslím si, že tie dve podmienky platia súčasne a nie jedna alebo druhá.
Určite áno, a poistený ešte nedosiahol vek 55 rokov, ako sa píše v zadaní.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vikinka Pozri príspevok
V uvedenom § je slovo alebo,to znamená buď jedna alebo druhá.
Nie,zoli má pravdu-musia byť splnené obe podmienky súčasne...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vikinka Pozri príspevok
V uvedenom § je slovo alebo,to znamená buď jedna alebo druhá.
Ja súhlasím zo Zolym, musia byť splnené obe podmienky... teda minimálny vek 55 rokov a minimálna doba poistenia 10 rokov.

Ak 50 ročný uzavrie poistku na 5 rokov ( sú také produkty ) tak si nemôže uplatniť zníženie daňového základu, lebo aj ked koniec poistky bude v 55 rokoch poisteného tak nesplní podmienku 10 rokov doby platenia poistného.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ja súhlasím zo Zolym, musia byť splnené obe podmienky... teda minimálny vek 55 rokov a minimálna doba poistenia 10 rokov.

Ak 50 ročný uzavrie poistku na 5 rokov ( sú také produkty ) tak si nemôže uplatniť zníženie daňového základu, lebo aj ked koniec poistky bude v 55 rokoch poisteného tak nesplní podmienku 10 rokov doby platenia poistného.
Dobre vravíš moje.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dobre vravíš moje.
Ja viem ja som šikovné... Niekedy treba príklad
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ja viem ja som šikovné... Niekedy treba príklad
O tom,že si šikovná vobec nepochybujem...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
O tom,že si šikovná vobec nepochybujem...
O dakovam

Tak daj návod ako dosiahnuť obnovenie starej zmluvy, to by bolo najideálnejšie pre zadávateľa.
Kam treba, čo treba.
A ked sa mi to bude páčiť ocením ťa
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

No poisťovňa tvrdí, že je to všetko v poriadku. Takéto " zmeny " robia vraj bežne a zatiaľ sa vraj nik nesťažoval, že by mal problém s daňami...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
O dakovam

Tak daj návod ako dosiahnuť obnovenie starej zmluvy, to by bolo najideálnejšie pre zadávateľa.
Kam treba, čo treba.
A ked sa mi to bude páčiť ocením ťa
Jednoducho,treba ísť do poisťovne za KOMPETENTNOU osobou a bude to tam lietať potom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať