Zavrieť

Porady

aký je to výdavok?

  1. Ahojte,prosím o radu:som živnostníčka,účtujem v jednoduchom účtovníctve,vediem dva účty:podnikateľský a osobný.Ak posielem peniaze z podnikateľského účtu na svoj osobný (pre svoju osobnú potrebu,teda niečo ako plat),ako mám takýto prevod zaúčtovať v peňažnom denníku?Neviem,či je to výdavok ovplyvňujúci daň z príjmu alebo nie.Ďakujem za radu.Stanka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stanka s. Pozri príspevok
    1. Ahojte,prosím o radu:som živnostníčka,účtujem v jednoduchom účtovníctve,vediem dva účty:podnikateľský a osobný.Ak posielem peniaze z podnikateľského účtu na svoj osobný (pre svoju osobnú potrebu,teda niečo ako plat),ako mám takýto prevod zaúčtovať v peňažnom denníku?Neviem,či je to výdavok ovplyvňujúci daň z príjmu alebo nie.Ďakujem za radu.Stanka


    Osobná spotreba = výdavok neovpl. základ dane.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Stanka, mne len napadla jedna otázka?
    Ako si to myslela, že vedieš dva účty v JÚ? /osobný aj podnikateľský/
    Tvoj osobný účet nemá čo robiť v evidencii JÚ, ako aj cez osobný účet nemajú prebiehať platby súvisiace s podnikaním. To, že si tam poukážeš osobnú spotrebu, to je OK.

    stanka s. je offline (nepripojený) stanka s.

    stanka s.
    Danushka,asi som to zle napísala,v JÚ vediem len podnikateľský účet a z neho posielam peniaze na osobný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.