Zavrieť

Porady

mikulášske darčeky pre zamestnancov

Ahojte
viete mi niekto poradiť ako zaúčtovať, resp, predkontovať nákup mikulášskych balíčkov pre zamestnancov, (teda pre ich deti) - daň z tej hodnoty balíčka alebo kolekcií sa zobrazí na výplatnej listine.
kolekcie dostáva každý zamestnanec a plus sladkosti na Mikuláša pre každé dieťa do 15 rokov.
naturálne pôžitky

sociálny fond mám vytvorený ale taká vysoká suma pre všetkých tam nebude. soc.fond tvorim z hrubých miezd každý mesiac.

vôbec tomu nerozumiem viete mi k tomu dať niekto vyjadrenie alebo v krátkosti popísať čo sa deje u zamestnávateľa a čo to znamená pre zamestnanca ?

Ďakujem
Naposledy upravil januli : 02.11.09 at 15:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    januli Pozri príspevok
    Ahojte
    viete mi niekto poradiť ako zaúčtovať, resp, predkontovať nákup mikulášskych balíčkov pre zamestnancov, (teda pre ich deti) - daň z tej hodnoty balíčka alebo kolekcií sa zobrazí na výplatnej listine.
    kolekcie dostáva každý zamestnanec a plus sladkosti na Mikuláša pre každé dieťa do 15 rokov.
    naturálne pôžitky

    sociálny fond mám vytvorený ale taká vysoká suma pre všetkých tam nebude. soc.fond tvorim z hrubých miezd každý mesiac.

    vôbec tomu nerozumiem viete mi k tomu dať niekto vyjadrenie alebo v krátkosti popísať čo sa deje u zamestnávateľa a čo to znamená pre zamestnanca ?

    Ďakujem
    Ak nemáš potrebnú sumu na účte SF, ( pozor SF používať podľa zákona o SF) rozdiel zaúčtuješ na účet 543 Dary, čo je pripočitateľná položka k základu dane, prípadne, ak sa zamestnávateľ rozhodne túto formu darčekov vyplatiť vo forme odmeny, vtedy to účtuješ na účet 521.

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    no nemám takú sumu na sociálnom fonde, priznám sa, že som ho spätne vytvorila len nedávno.... začínam a zamestnancov nie je veľa.
    no a našla som zaujímavú stránku, kde je rozpísané niečo o zamestnaneckých výhodách a daniach.
    je tam napísané, že ak zamestnávateľ nakúpil vecný dar pre zamestnancov a nepoužije pri tom prostriedky zo soc. fondu, tak Pre zamestnancov bude toto plnenie predstavovať zdaniteľný príjem napriek tomu, že ide o príjem nepeňažnej povahy.
    Hodnota tohto príjmu sa zdaní spolu so mzdou v mesiaci jeho zaplatenia, suma zodpovedajúca výške hodnoty balíčka bude zrazená vo výplate 19% daňou


    Ak teda zamestnávateľ zakúpil pre svojich zamestnancov napr. kolekcie a mikulášske balíčky ide vlastne o dar zamestnávateľa svojim zamestnancom. Takéto plnenie bude pre zamestnávateľa predstavovať nedaňový výdavok.

    teraz budem mať nákup napr. obalov- nejaké čižmičky
    potom sladkosti

    ako tieto veci mám správne predkontovať a ako to zaúčtujem zo mzdovej rekapitulácii?

    ďakujem za odpoveď. už sa do toho dostávam len potrebujem trošičku pomôcť

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    ešte je možnosť účet 528

    celá suma 528/321
    z toho dph 395/343
    343/395
    zabudla som napísať, že je to faktúra z CZ
    alebo 513 /321 a na konci roka odpočítateľná položka?

    mikulášske darčeky pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.