Zavrieť

Porady

DPH pri nadobudnutí tovaru z EU

Dobrý deň.
Našla som si tu kopec odpovedí k tejto téme, ale aj tak si to chcem potvrdit. V 7/2009 mi dosla zálohová faktúra na kúpu auta z Poľska. V 10/2009 mám výkonovú faktúru. Ale auto bolo osobne prevzaté v Poľsku až 9.11.2009. Keďže podľa zákona mi vzniká daňová povinnosť 15.deň kal.mesiaca po mesiaci, kedy sa uskut.nadobudnutie tovaru, mám tomu rozumieť že DPH si dopočítam až 15.12.2009? Prosím o radu. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Daňová povinnosť môže byť aj podľa toho kedy bola vystavená faktúra.
    Zákon o DPH:

    § 20

    Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
    Na začiatok

    (1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).


    (2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa považuje za uskutočnené, ak by takýto tovar bol považovaný za dodaný v tuzemsku.

    (3) Daňová povinnosť pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku v tuzemsku z iného členského štátu osobou, ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7, vzniká dňom nadobudnutia nového dopravného prostriedku.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Kedy bola vystavená faktúra z Poľska /dátum/, o aké auto ide /M1,N1?/, je to nové auto podľa §11 odst.12, odberateľ je plátca DPH na Slovensku?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Takže daňová povinnosť vznikla 26.10.2009 a v ten deň je aj nárok na odpočet. Tamila ti citovala prislušný § zákona o DPH

    DPH pri nadobudnutí tovaru z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.