Zavrieť

Porady

Dobropis a DPH

Prosím Vás o radu. Vystavujem prvý krát nové daňové priznanie k DPH a neviem si rady - dostala som v júni dobropis na vrátený tovar /my sme ten tovar vrátili, pretože sme ho potrebovali vymeniť za iný druh/.

V novom daň.priznaní uvediem z tohto dobropisu daň do riadku 25?

Uvažujem správne?

Ďakujem za Vaše rady a prajem krásny deň.


PS - tá opravená faktúra je vystavená s mínusom a je v nej uvedené, že sa jedná o dobropis k f.č....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    A ke´d je opačný prípad, že ja vystavujem dobropis odberateľský, to je riadok 23 a 24? Mne to počítač vyhodil na zostave tak, že mi to dal mínusom do riadku 01 a 02, resp. znížil hodnotu týchto riadkov o sumu odber. dobropisu.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ak vystaví vaša firma inej firme, čiže odberateľský dobropis, tak to ide na riadky 23 a 24.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    jana GT treba tomu prispôsobiť software ak nie tak sa musíš mordovať ručne neboj my sme to premakali a aj tak mi dôjde k takýmto položkám takže nemám inú možnosť len to odtiaľ dať preč ale bacha lebo s tými znamienkami sa dá najľahšie pomýliť už sa neviem dočkať keď tu bude všetko tak ako má byť ale kým sa do toho dostaneme ...
    prajem pekný deň a pevné nervy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.