Zavrieť

Porady

spôsob účtovania lízingu v JÚ

Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako sa účtuje a či sa vôbec môže lízng, zaplatili sme akontáciu, lízingový poplatok a splátky lízingu.Môžem si dať celú akontáciu do účtovníctva a ako?Mám to dať ako dlhodobý majetok, alebo ako mám postupovať, mám nainštalované Alfa účtovníctvo. Moc Ďakujem.Iva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Veľmi dobrou pomôckou je pre Vás táto Tabuľka .Treba si ju preštudovať , dosadiť tam Vaše hodnoty a podľa tabuľky postupovať .

    Najskôr si spracujte , potom si vytlačte , aby ste sa dostali do obrazu , ako sa postupuje pri lízingu MV .A potom praktizovať na svoje potreby v ALFE.

    http://www.porada.sk/t109712-leasing...alizovana.html
    ivetabaanova Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako sa účtuje a či sa vôbec môže lízng, zaplatili sme akontáciu, lízingový poplatok a splátky lízingu.Môžem si dať celú akontáciu do účtovníctva a ako?Mám to dať ako dlhodobý majetok, alebo ako mám postupovať, mám nainštalované Alfa účtovníctvo. Moc Ďakujem.Iva
    Ďkujem pani Zitka, preštudujem a akeby niečo ešte napíšem ak môžem.Prajem tiež pekný deň.
    Iveta
    prosím Vás vie mi niekto poradiť ako si mám a hlavne aj kolko uplatniť bločkov za nákup pohonných hmôt, nerobím si jazdy tak by som si chcela len URčITú čASť Z BLOčKOV UPlatniť myslím že je to 85% ale neviem určite a ako to mám zaúčtovať v JÚ v Alfe)?Každý ten blok alebo len tú sumu spolu a do akej položky.Ďakujem moc.
    Ešte by som chcela vedieť aké príjmy nemôžem presiahnuť aby som nemusela robiť daňové priznanie len oznámenie na danový úrad?
    prosím Vás Brali sme si lízing a neviem ju zadať do tej tabuľky.
    Istina ( predbežná suma) je 8954,86, v tom 1.zvýšená splátky 1790,97 s DPH.Hodnota riadnej splátky 264,78 s DPH.Hodnota poistného 16,59.Poplatok za uzatvorenie zmluvy 106,56. Poplatok za prevod vlastníctva 39,27.Splátok máme 36 a platíme 281,37.Prosím Vás čo je zdaniteľný výdavok alebo ako to mám zaúčtovať v Alfa účtovníctve.Ďakujem Iveta
    Prosím Vás výdavky bloky za benzín ak si chcem uplatnovať 85% tak to mám kam zaradiť do akých výdajov ovplyvnujúcich daň alebo kam? A musím z každého bloku rátať len tých 85 % alebo spolu zrátať a celkom to tam zadať.Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivetabaanova Pozri príspevok
    prosím Vás Brali sme si lízing a neviem ju zadať do tej tabuľky.
    Istina ( predbežná suma) je 8954,86, v tom 1.zvýšená splátky 1790,97 s DPH.Hodnota riadnej splátky 264,78 s DPH.Hodnota poistného 16,59.Poplatok za uzatvorenie zmluvy 106,56. Poplatok za prevod vlastníctva 39,27.Splátok máme 36 a platíme 281,37.Prosím Vás čo je zdaniteľný výdavok alebo ako to mám zaúčtovať v Alfa účtovníctve.Ďakujem Iveta
    Ivetka , to sa mi ani nechce veriť , aby ste nevedeli doplniť jednu tabuľku .Vychádzajte so splátkového kalenádra a lízingovej zmluvy .Ja som Vám tabuľku už tak dávno priložila, myslela som, že už to dávno máte spracované .

    spôsob účtovania lízingu v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.