Zavrieť

Porady

Stravné poukážky

Pozdravujem všetkých! Mám takú otázku, účtujete dopravné náklady a náklady na služby spojené s obstaraním stravných poukážok (napr.typu ACCOR Services) rovno do nákladov, alebo zahŕňate tieto náklady do ceny stravného lístka. Ja to účtujem do nákladov, DPH si odpočítavam. Cenu lístka na výstupe mám bez DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ahoj Natalia,

    ja účtujem fa od ACCOR nasledovne hodnotu stravných lístkov na 213, poplatok za službu na 518 + 343 a to celé proti 321. Zamestnancom DPH nijako neúčtujeme,dokonca ich v jednej firme dostávajú zdarma,lebo je to kryté zo sociálneho fondu.

    Natalia je offline (nepripojený) Natalia

    Natalia
    Ja to účtujem tak isto, len sa mi časom dostali nejaké informácie, že by sme mali poplatok za služby zahrnúť do kalkulácie stravného lístka, čo sa mi vôbec nepáči. Preto som chcela vedieť, či to niekto tak aj robí a ak áno, na základe akého usmernenia.

    Lina je offline (nepripojený) Lina

    Lina
    Dobrý večer.
    Vaše účtovanie je správne. Bola som na školení o DPH a tam sme práve rozoberali tento problém. Podľa nového zákona nie sme povinný DPH preúčtovávať zamestnancom.
    Pekný večer.
    Lina

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ja účtujem presne ako Katty, s rozdielom, že DPH z provízie účtujeme zamestnancom k úhrade od 1. 5., nakoľko my sme to na školení mali prezentované takto. Ale prečítajte si v porade príspevky DPH a stravné. Som z toho celá zmätená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.