Zavrieť

Porady

Počet mesiacov v daň. priznaní

Dobrý deň,

mám otázku týkajúcu sa počtu mesiacov používania vozidla. Oznámenie vzniku alebo zániku daň. povinnosti je robené na deň, a tak som oznámila deň vzniku aj zániku 15.7.2009. Avšak v daň. priznaní je možnosť zadať len mesiac. Ako mám teraz zadať počet mesiacov u auta ktorému dňom 15.7. zanikla povinnosť a ktorému 15.7. vznikla povinnosť.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám otázku týkajúcu sa počtu mesiacov používania vozidla. Oznámenie vzniku alebo zániku daň. povinnosti je robené na deň, a tak som oznámila deň vzniku aj zániku 15.7.2009. Avšak v daň. priznaní je možnosť zadať len mesiac. Ako mám teraz zadať počet mesiacov u auta ktorému dňom 15.7. zanikla povinnosť a ktorému 15.7. vznikla povinnosť.

    Ďakujem.
    Skúsil by som to vyplniť podľa § 89 Vznik a zánik daňovej povinnosti:

    (1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Zuzanka1973 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám otázku týkajúcu sa počtu mesiacov používania vozidla. Oznámenie vzniku alebo zániku daň. povinnosti je robené na deň, a tak som oznámila deň vzniku aj zániku 15.7.2009. Avšak v daň. priznaní je možnosť zadať len mesiac. Ako mám teraz zadať počet mesiacov u auta ktorému dňom 15.7. zanikla povinnosť a ktorému 15.7. vznikla povinnosť.

    Ďakujem.
    Pri aute, ktorému 15.7. zanikla povinnosť, to bude 7 mesiacov 1-7, a pri tom, ktorému 15.7. vznikla povinnosť to bude 6 mesiacov 7-12. Prikladám odpoveď z DRSR

    Otázka:
    Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2008 ?
    Odpoveď:
    Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roku 2008, každý daňovník vymedzený v ustanovení § 85 zákona o miestnych daniach (aj zamestnávateľ) je povinný podať daňové priznanie a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania (2.2.2009). Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj začatých kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie. Napríklad keď zamestnanec, ktorému zamestnávateľ vypláca cestovné náhrady za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaný zamestnanec, použije na služobnú cestu uvedené vozidlo len jeden resp. dvakrát v mesiaci, do výpočtu pomernej časti dane sa započíta celý mesiac bez ohľadu na to, že sa vozidlo použilo len jeden resp. dvakrát v mesiaci.

    Počet mesiacov v daň. priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.