Zavrieť

Porady

priebežné položky a výpis z BU

Dobrý deň rád by som sa poradil, ako postupovať :
-vybral som z bankomatu hotovosť 7.1.10- zapísal som ju ako vklad do pokladne+priebažne položky výdaj, o dva dni som si z IB vytlačil výpis z účtu- kde mám tento výber zaúčtovaný až 8.1.10 a len v poznámke uvedené, že ide o výreb za bankomatu zo 7.1.10 - aký dátum mám použiť, aby mi sedeli priebežné položky- alebo je to jedno. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som za dátum pri BV 8.1. , nakoľko pohyb na účte nastal 8.1.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    mirotn Pozri príspevok
    Dobrý deň rád by som sa poradil, ako postupovať :
    -vybral som z bankomatu hotovosť 7.1.10- zapísal som ju ako vklad do pokladne+priebažne položky výdaj, o dva dni som si z IB vytlačil výpis z účtu- kde mám tento výber zaúčtovaný až 8.1.10 a len v poznámke uvedené, že ide o výreb za bankomatu zo 7.1.10 - aký dátum mám použiť, aby mi sedeli priebežné položky- alebo je to jedno. Ďakujem
    ...veď to je "klasika"

    7.1.2010 - Príjem z priebežných položiek - do pokladne /na základe potvrdenky z bankomatu/

    8.1.2010 - Výdaj do priebežných položiek - z BU /na základe výpisu z banky/

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    Ďakujem, myslel som si, len keď sme uzatvárali minulý rok, tak ma alfa upozornila, že mi tam nesedia dátumy v priebežných položkách. Ale nechali sme to tak.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    mirotn Pozri príspevok
    Ďakujem, myslel som si, len keď sme uzatvárali minulý rok, tak ma alfa upozornila, že mi tam nesedia dátumy v priebežných položkách. Ale nechali sme to tak.
    Pri priebežných položkách zakliknem "nekontrolovať"

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    Muška Pozri príspevok
    ...veď to je "klasika"

    7.1.2010 - Príjem z priebežných položiek - do pokladne /na základe potvrdenky z bankomatu/

    8.1.2010 - Výdaj do priebežných položiek - z BU /na základe výpisu z banky/
    Muska, co potom, ked mi chybaju listky z bankomatu? co bude mojim dokladom?dakujem.Jojka

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Často mi chýbajú doklady z bankomatu - či už vinou podnikateľa alebo vinou bankomatu - vtedy to zaúčtujem na základe výpisu z účtu.

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    mysimis Pozri príspevok
    Často mi chýbajú doklady z bankomatu - či už vinou podnikateľa alebo vinou bankomatu - vtedy to zaúčtujem na základe výpisu z účtu.
    no mne chyba asi 70% vypisov, tak polopate prosim...mam si urobit copy vypisu a ten vlozit medzi doklady pokladne?sorry, ak blba otazka...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď účtujem mesačný výpis, tak si najprv vypíšem výbery z bankomatu a začnem účtovať pokladňu a tam tieto výbery zaúčtujem. Ja mám takýto spôsob, Ty si môžeš nájsť iný spôsob, hlavne taký aby vyhovoval Tebe.

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    ano, to je fajn...ale nebudu danovnici namietat,ze nemam v pokladni nej. doklad o vybere z bankomatu?ja to fyzicky nemusim mat, tiez to mam takto vypisane..len co kontrolori?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Mala som veľa daňových kontrol, ale nikto nenamietal......

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    dakujem pekne za radu, takze staci prilozit ten rucne vypisany vypis z BV?vlastne ja musim PPD vypisat? no dnes uz by som nemala uctovat... uz mi to nepali..

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja neprikladám ten ručne napísaný doklad, ten je len vodítkom na vypísanie príjmových dokladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.