Zavrieť

Porady

Príjem z reklamy a ZŤP

Dobrý deň! Som ZŤP, som nezamestnaná, nemám žiadny príjem, nepoberám sociálne dávky ani príspevok na diétne stravovanie v rámci kompenzácie, t.j. nemám proste ani cent :-((. Nevznikol mi nárok na nič, nakoľko som nesplnila podmienky určené zákonom... Žijem s manželom, ktorý je na plnom invalidnom dôchodku. Manželov dôchodok je o výške 212 Eur.

Moja otázka:
Mám vlastné stránky a chcela by som si dať na ne nejakú reklamu. Prostredníctvom PPP (podľa počtu klikov) by som si chcela zarobiť nejaké peniažky. Mám síce malú návštevnosť... Zatiaľ o tom iba uvažujem. Zaujímalo by ma, do akej výšky by som mohla mať príjem z reklamy, aby som nemusela podávať daňové priznanie? Neviem, akú čiastku by som nemala presiahnuť, keby sa mi niečo podarilo takto zarobiť.

Ešte by ma zaujímalo, ako by to bolo v prípade napr. prepisovania textov na stroji alebo PC. Uvažujem o nejakej dočasnej práci a doma... Je to tiež do nejakej výšky obmedzené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

    ZŤPO-Sclerosis multiplex Dana 22
    Glosterka;1252741/2
    Dobrý deň! Som ZŤP, som nezamestnaná, nemám žiadny príjem, nepoberám sociálne dávky ani príspevok na diétne stravovanie v rámci kompenzácie, t.j. nemám proste ani cent :-((. Nevznikol mi nárok na nič, nakoľko som nesplnila podmienky určené zákonom... Žijem s manželom, ktorý je na plnom invalidnom dôchodku. Manželov dôchodok je o výške 212 Eur.

    Moja otázka:
    Mám vlastné stránky a chcela by som si dať na ne nejakú reklamu. Prostredníctvom PPP (podľa počtu klikov) by som si chcela zarobiť nejaké peniažky. Mám síce malú návštevnosť... Zatiaľ o tom iba uvažujem. Zaujímalo by ma, do akej výšky by som mohla mať príjem z reklamy, aby som nemusela podávať daňové priznanie? Neviem, akú čiastku by som nemala presiahnuť, keby sa mi niečo podarilo takto zarobiť.

    Ešte by ma zaujímalo, ako by to bolo v prípade napr. prepisovania textov na stroji alebo PC. Uvažujem o nejakej dočasnej práci a doma... Je to tiež do nejakej výšky obmedzené?
    Ak sa chceš vyhnúť daňovému priznaniu. tak nesmieš mať príjmy okrem dôchodku za kalendárny rok vyššie ako 1/2 odpočítateľnej položky - za rok 2009 je to 2 012.85 €.

    Glosterka je offline (nepripojený) Glosterka

    Glosterka
    Ďakujem Ti za odpoveď Danka. Ešte si to rozmyslím s tou reklamou. Bola by tu však možnosť aspoň príležitostne (sem-tam) niečo niekomu napísať = nejaký text, prácu... Uvidím ešte. Z tohto určite nebudem mať za rok ani 1.000, - €.

    Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

    ZŤPO-Sclerosis multiplex Dana 22
    Pre ZŤP je dobré každé euro naviac k rodinnému rozpočtu. No zasa nesmieš prekročiť 3 X ŽM aby si neprišla o kompenzácie z úradu.(185,19 x 3 = 555,57) na 1 plnoletú spoločne posudzovanú osobu. To znamená, že spolu s manželom môžte mať príjem (dôchodky + príjem z reklamy ) by nesmel prekročiť 1 111,14 €!

    Svoju snahu o zvýšenie rozpočtu teda nemôžeš prehnať.

    Príjem z reklamy a ZŤP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.