Zavrieť

Porady

kurz a zdaniteľné plnenie

Prišla mi zahraničná faktúra s dátumami:
dátum dodania: 28.11.2009
dátum vystavenia: 2.12.2009
Faktúra je bez DPH /obaja platcovia DPH/ za tovar. Je v cudzej mene, aký kurz mám použiť na prepočet?
A do danového priznania ju mám dať ku ktorému dátumu?
Mám ju samozdaniť? na aké riadky DP?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Miesto posúvania popozeraj na porade, to je základná vec bolo to tu riešené x-krát, prípadne si pozri zákon o DPH najmä §11.2, §20.1 a §49.2c

    len na okraj, kurz ECB je z 1.12.2009 a ide to to DPH 12/2009

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    IvoM Pozri príspevok
    Miesto posúvania popozeraj na porade, to je základná vec bolo to tu riešené x-krát, prípadne si pozri zákon o DPH najmä §11.2, §20.1 a §49.2c

    len na okraj, kurz ECB je z 1.12.2009 a ide to to DPH 12/2009
    Ja už som práveže z toho čítania taká zmagorená, že už som nevedela nič. POtebovala som si to nejako odsúhlasiť. Asi som nechcela pripustiť, že to mám zle. Ja totiž prepočítavam kurzom ku dňu dodania a pod týmto dátum to dávam aj do DP. Prečo tie zahraničné faktúry musia byť inak ako naše tuzemské?
    Takže kurz k dátumu pred dňom vystavenia a do DP ku dňu vystavenia?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    psps Pozri príspevok
    Ja už som práveže z toho čítania taká zmagorená, že už som nevedela nič. POtebovala som si to nejako odsúhlasiť. Asi som nechcela pripustiť, že to mám zle. Ja totiž prepočítavam kurzom ku dňu dodania a pod týmto dátum to dávam aj do DP. Prečo tie zahraničné faktúry musia byť inak ako naše tuzemské?
    Takže kurz k dátumu pred dňom vystavenia a do DP ku dňu vystavenia?
    Ano, kurz zo dňa predchádzajúceho dňu vystavenia a do DPH za mesiac v ktorom bola faktúra vystavená.

    kurz a zdaniteľné plnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.