Zavrieť

Porady

nové tlačivo potrdenia o príjmoch zo ZČ

Ako som si všimla na rok 2009 bude platiť nové tlačivo Potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ o preddavkoch na daň.......
Čo je to tá tabuľka na spodu? Čo je to zamestnanecká prémia? Kde mám hľadať §32a? V zakone o dani z príjmov som ho nenašla.
Za rýchlu odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    psps Pozri príspevok
    Ako som si všimla na rok 2009 bude platiť nové tlačivo Potvrdenia o príjmoch FO zo ZČ o preddavkoch na daň.......
    Čo je to tá tabuľka na spodu? Čo je to zamestnanecká prémia? Kde mám hľadať §32a? V zakone o dani z príjmov som ho nenašla.
    Za rýchlu odpoveď ďakujem
    Čo je zamestnanecká prémia sa dozvieš, keď si vyhľadáš na porade pojem zamestnanecká prémia, je tu toho rozpísané dosť.
    §32a je v Zákone o dani z príjmov vložený za §32, týka sa predmetnej zamestnaneckej prémie. Len neviem prečo práve na porade nie je tento § v danom zákone uverejnený. Skús zobrať do ruky papierový zákon, ak máš.
    Myslím, že po preštudovaní §32a a toho čo poradili poraďáci pochopíš aj tabuľku naspodku tlačiva. Držím palce :-)

    janina51 je offline (nepripojený) janina51

    janina51
    Jedinnému spoločnikovi, konateľovi a zamestnancovi v sro ktorý poberá príjmy iba ako zamestnanec bol vyplateny zisk z minuleho roku. Pri vypĺňaní potvdenia o príjmoch fo zo záv. činnosti mám v poslednej tabulke Zamestnanec poberal príjmy v § 32a dať krížik áno? A ešte jedna otázka má nejaký dopad uvádzanie tohto v potvdení? /myslím tým sú nejaké novinky v zdaňovaní vyplateneho zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň zamestnancom v tej istej sro?/

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    janina51 Pozri príspevok
    Jedinnému spoločnikovi, konateľovi a zamestnancovi v sro ktorý poberá príjmy iba ako zamestnanec bol vyplateny zisk z minuleho roku. Pri vypĺňaní potvdenia o príjmoch fo zo záv. činnosti mám v poslednej tabulke Zamestnanec poberal príjmy v § 32a dať krížik áno? A ešte jedna otázka má nejaký dopad uvádzanie tohto v potvdení? /myslím tým sú nejaké novinky v zdaňovaní vyplateneho zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň zamestnancom v tej istej sro?/
    Podiel na zisku sro spadá pod §32a ods. 1, písm.a) bod 4. Pokiaľ mu bol ten podiel na zisku vyplatený v roku 2009 tak áno máš dať do tej tabuľky krížik áno. To znamená, že nebude mať nárok na zamestnaneckú prémiu, aj keby ostatné podmienky spĺňal.
    K druhej otázke: neviem o zmene.

    nové tlačivo potrdenia o príjmoch zo ZČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.