Zavrieť

Porady

spotrebna dan - kombinovana vyroba elektriny a tepla

Ahojte, potrebovala by som poradit. Nasa spolocnost ma vo svojom areali zariadenie na kombinovanu vyrobu elektriny a tepla. Instalovany vykon kogeneracnej jednotky je 0,4 MW. V tejto kogeneracnej jednotke vyrabame elektrinu a teplo. Cele vyrobene mnozstvo elektriny v kogeneracnej jednotke pouzivame na vlastnu spotrebu. Ako palivo pouzivame zemny plyn, ktory nakupujeme so spotrebnou danou.
Po prestudovani zakona c. 609/2007 Z. z. o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemneho plynu som zistila, ze v zmysle § 7 ods. 2 je od dane oslobodena aj elektrina spotrebovana pravnickou osobou, ak celkovy instalovany vykon zariadenia na vyrobu elektriny neprevysuje 5 MW a ak je vyrobena z preukazatelne zdaneneho zemneho plynu. To znamena, ze by sme sa nemuseli registrovat ako opravneny spotrebitel elektriny. Je moje pochopenie spravne? Alebo je rozhodujuce, ze ide o vyrobu elektriny v kogeneracnej jednotke, pricom nie je dolezite, ze celkovy instalovany vykon zariadenia je pod 5 MW a musime sa len predsa registrovat v zmysle § 8 zakona? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    spotrebna dan - kombinovana vyroba elektriny a tepla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.