Zavrieť

Porady

inventúra

Dobry deň. Chcel by som poprosiť o radu. Čo v prípade keď som inventúru nerobil vôbec štyri roky a či sa dá urobiť inventúra nejako podľa výkazu o majetku a zaväzkov.Ako postupovať pri kontrole DÚ. Alebo či sa dá nahlásiť akože strata dokladov. Ďakujem.
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
zalezi od toho, ci na vykaze o majetku a zaväzkoch si mal nieco uvedené v zásobách, este je otazne,či si budes pamätat 4roky do pozadia stav danych zasob.....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Inventúrou sa zisťuje skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov . Tento stav sa eviduje na inventúrnych súpisoch. Nerozumiem, čo by si chcel "stratiť" - aké doklady ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V podv. účtovníctve výkaz o majetku a záväzkoch
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Paula Pozri príspevok
V podv. účtovníctve výkaz o majetku a záväzkoch
Aj v jednoduchom účtovníctve je Výkaz o majetku a záväzkoch.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Johanka Pozri príspevok
Inventúrou sa zisťuje skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov . Tento stav sa eviduje na inventúrnych súpisoch. Nerozumiem, čo by si chcel "stratiť" - aké doklady ?
No mne z toho vyplýva, ze neboli robené ani skladové karty,preto niet ziadna inventura, tak "akoze" sa to stratilo....alebo je to inak???ozaj by ma zaujímalo, na zaklade coho potom bola /ak bola/ uvedená nejaká suma v zaväzkoch
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
katarina.j Pozri príspevok
Aj v jednoduchom účtovníctve je Výkaz o majetku a záväzkoch.
ALe v PÚ to je súvaha....
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zoltán Kovács Pozri príspevok
ALe v PÚ to je súvaha....
Viem, predpokladam, ze dotyčny sa pyta preto, ze asi nejaka suma na zasobach /v suvahe/ je asi zaznamenana, len nechapem, ako sa môze robit /a k tomu este podvojne účtovn./ bez zaznamov skladu a inventur...ved v oboch pripadoch/či ide o jedn. či podv.učt. musi vsetko sediet na halier-teda na cent-aspon ja sa snazim to robit poctivo a precizne,tak neviem....
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

ano mam od roku 2006 výkazy a tam su uvedené zásoby
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Áno karty neboli robené.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kto robil tie výkazy a na základe čoho ? Samé sa to nevypísalo ...
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Prosím poradte čo robiť aby som dostal nejaky stav od ktoreho by som mohol začať. Som obyčajný laik.díky
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

mal som tzv. externu učtovníčku,ale asi nevedela čo robí,lebo ona odo mňa nikdy nepotrebovala nič len peniaze.
Naposledy upravil steven.007 : 13.01.10 at 14:58
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
steven.007 Pozri príspevok
mal som externu učtovníčku
No ale externá účtovníčka zrejme netresla po bruchu a uviedla tam nejaké čísla. Musela dostať podklady od teba.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

steven.007 Pozri príspevok
Prosím poradte čo robiť aby som dostal nejaky stav od ktoreho by som mohol začať. Som obyčajný laik.díky
Kedy si začal podnikať ? Tam je bod nula. Aký mal byť stav k inventúrnemu dňu, by si mohol zistiť zo skladovej evidencie, ktorú zrejme nemáš...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak máš k dispozícii všetky svoje doklady od počiatku, tak ti neostane nič iné len si k tomu sadnúť a pracne na každý rok si to urobiť. Nákupy a predaj, a na konci roka zostatky. A to pre každý rok samostatne, kde konečný zostatok z predchádzajúceho roka bude počiatočným stavom v ďalšom roku.

P.S: Ak nikdy nič nechcela od teba (len peniaze), tak doklady si aspoň brala? A robila účto na základe toho? Alebo ako?
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Ved jasne podklady mala faktury bločky tržby
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Skladovu evidenciu nemam žiadnu. Všetko ma ešte ekonomka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

steven.007 Pozri príspevok
Ved jasne podklady mala faktury bločky tržby

A kto robil fyzickú inventúru tovaru a kto porovnal stavy tejto inventúry s účtovným stavom? O tom predsa musí byť riadny zápis.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
no to by aj mna zaujimalo, ak nemas sklad.karty tak na zaklade coho bola inventura a z toho vyvodene zasoby na vykaze....zaujimava učtovníčka???alebo spolahlivy skladnik???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tipujem, že kombinácia vyššie spomenutého s ľahostajným živnostníkom . Ja toto dôverne poznám z mojich účtovníckych začiatkov - keď som povedala, že treba urobiť fyzickú inventúru, každý čumel ako puk. Keď sa ohlásila kontrola, najviac sa kydalo na účtovníčku. Našťastie, už za tie roky viem ako na to .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať