Zavrieť

Porady

Chybajuci doklad o uhrade

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ak je na fakture uvedene, ze bola uhradena v hotovosti,ale nie je k tomu doklad o uhrade, teda ani prijmovy ani vydavkovy doklad podpisany od prijemcu, staci, aby bolo na fakture uvedene, ze bola uhradena v hotovosti? A teda mozem uhradu zauctovat?
Dakujem za odpoved
Usporiadat
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Vyžiadaj si ešte raz doklad od príjemcu, alebo nejaké potvrdenie, že od teba prijal úhradu.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved, ale co ak dana firma zanikla. To ma tiez napadlo, ale chcela by som vediet, ci je aj takato moznost, ak nemam doklad o uhrade.
Dakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mala som podobny pripad, urobila som to tak, ze som povazovala fakturu za uhradenu. Ako kopiu k vydavkovemu dokladu som pripojila kopiu faktury a zvyraznila text, ze bola uhradena v hotovosti. Datum "uhrady" bol dnom vystavenia faktury, ak z dokladu nie je zrejme nieco ine.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ja som si tam priložila prehlásenie konateľa, ž faktúru uhradil v hotovosti dňa toho a toho.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lianka Pozri príspevok
Mala som podobny pripad, urobila som to tak, ze som povazovala fakturu za uhradenu. Ako kopiu k vydavkovemu dokladu som pripojila kopiu faktury a zvyraznila text, ze bola uhradena v hotovosti. Datum "uhrady" bol dnom vystavenia faktury, ak z dokladu nie je zrejme nieco ine.

Ja osobne by som taký doklad , bez potvrdenia o úhrade fa nezaúčtovala do VOZD , t.j. bez príjmového pokl.dokladu , alebo podpísaného VPD , že úhradu dodávateľ prevzal . Bohužiaľ. Jedine , že by mi priniesli nejaký doklad , resp. potvrdenie , alebo opis dokladu , že FA bola uhradená .
2 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Ja osobne by som taký doklad , bez potvrdenia o úhrade fa nezaúčtovala do VOZD , t.j. bez príjmového pokl.dokladu , alebo podpísaného VPD , že úhradu dodávateľ prevzal . Bohužiaľ. Jedine , že by mi priniesli nejaký doklad , resp. potvrdenie , alebo opis dokladu , že FA bola uhradená .
Zitka, text na fakture, ze "bola uhradena v hotovosti" nepovazujes za dokaz o tom, ze ozaj bola uhradena? Ten text napisal ten, co fakturu vystavil - prijemca penazi - priznava, ze peniaze prevzal.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Tiez som toho nazoru ako Lianka, ale radsej som si to chcela overit, aby som nahodou neurobila chybu, kedze nie som az taka dobra v jednoduchom uctovnictve, stale sa este ucim.
Dakujem za odpovede.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lianka Pozri príspevok
Zitka, text na fakture, ze "bola uhradena v hotovosti" nepovazujes za dokaz o tom, ze ozaj bola uhradena? Ten text napisal ten, co fakturu vystavil - prijemca penazi - priznava, ze peniaze prevzal.
Lianka , asi sa nezhodneme , ale aj o tom je porada ...
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Súhlasím so Zitkou, určite VNZD - chýba doklad, daňová kontrola to neuzná.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ak firma zanikla a nevymáhali úhradu (napr. konkurzný správca alebo likvidátor) tak je naozaj uhradená. Pretože nemáš doklad o úhrade a veriteľ to už nebude vymáhať, pretože neexistuje, musíš to odpísať do výnosov a zdaniť.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Lianka Pozri príspevok
Zitka, text na fakture, ze "bola uhradena v hotovosti" nepovazujes za dokaz o tom, ze ozaj bola uhradena? Ten text napisal ten, co fakturu vystavil - prijemca penazi - priznava, ze peniaze prevzal.
Ak vydal doklad "s úhradou v hotovosti" - mohol dať aj doklad.

Takýto doklad uznávam, že je uhradený len vtedy, ak nahrádza doklad z ERP (fiskálna tlačiareň), ale vtedy je na doklade uvedený daňový kód pokladnice.

Priznáva prevzatie peňazí, ale nepotvrdzuje.
Sú také faktúry (sprostredkovatelia stravovania), že na spodku faktúry je pokladničný doklad - v tom prípade beriem: áno, je tu doklad o úhrade.
0 0
vanlenka vanlenka

vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

Som žena
Platí pravidlo čo nepreukážeš pri daň.kontrole to neukecáš. Ak doklad nemáš, neúčtuj to.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ak je na fakture uvedene, ze bola uhradena v hotovosti,ale nie je k tomu doklad o uhrade, teda ani prijmovy ani vydavkovy doklad podpisany od prijemcu, staci, aby bolo na fakture uvedene, ze bola uhradena v hotovosti? A teda mozem uhradu zauctovat?
Dakujem za odpoved
a jedná sa o faktúru tuzemskú alebo zo zahraničia?

pretože tiež som mala podobný problém,ale so zahraničnou faktúrou a tu v staršej téme som našla čosi o faktúre bez PPD...
http://www.porada.sk/622332-post35.html
Naposledy upravil Heni : 13.01.10 at 21:50 Dôvod: doplnenie linku
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mám daňový doklad o nákupe materiálu v ČR. Na doklade je uvedený ako odberateľ "Maloobchod" a v texte je uvedené:
Celkem 2.000 CZK
Placeno 2.000 CZK
Vráceno 2.000 CZK
Forma úhrady: hotově 2.000 CZK

Na doklade nie je uvedený DKP (mám taký dojem, že v Čechách ani nemusia používať registračné pokladne) a nie je k nemu žiaden príjmový doklad, resp. akýkoľvek iný doklad preukazujúci úhradu v hotovosti. Môžem na základe tých textov tento doklad považovať za uhradený? (Na slovenských dokladoch som sa už stretla s tým, že to bol doklad "Daňový doklad (faktúra)" a zároveň na ňom bolo napísané, že je to aj "Príjmový doklad", resp. "Potvrdenie o úhrade". Na doklade z ČR je uvedené len "Daňový doklad".)

Ešte doplním: k dokladu je pripevnený "Dodcaí list - Faktura za hotové (daňový doklad)", ale na tomto doklade sú len údaje o množstve a názve materiálu, nie o cene a zaplatenej sume.
Naposledy upravil Llívia : 03.11.10 at 07:53
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Čo v prípade chýbajúceho dokladu o úhrade v podvojnom účtovníctve. Ide o úhradu fa za telefón, ktorú spoločník (už bývalý) uhradil (neviem akým spôsobom), ale v T-mobile nám povedali,že neevidujú žiadnu pohľadávku voči našej spoločnosti t.j. fa je uhradená, ale keďže nemám doklad o úhrade v záväzkoch mi svieti ako neuhradená. Ako sa jej "zbaviť"?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

paťuška Pozri príspevok
Čo v prípade chýbajúceho dokladu o úhrade v podvojnom účtovníctve. Ide o úhradu fa za telefón, ktorú spoločník (už bývalý) uhradil (neviem akým spôsobom), ale v T-mobile nám povedali,že neevidujú žiadnu pohľadávku voči našej spoločnosti t.j. fa je uhradená, ale keďže nemám doklad o úhrade v záväzkoch mi svieti ako neuhradená. Ako sa jej "zbaviť"?
vyžiadajte od T-mobile kopiu tej úhrady, na bankovom výpise bude dátum úhrady a aj číslo účtu, z ktorého to bolo zaplatené
1 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Skúsim ísť tam zajtra, lebo s bývalým spoločníkom nie je žiadna možná komunikácia a aj keď nejaký doklad o úhrade má, nedá nám ho.
Ďakujem za radu.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Paťuška, držím palce, aby si to vybavila na prvý pokus. Tiež som raz zháňala doklady o úhrade a bol z toho telefonický a behací maratón - najskôr zistiť, kedy a hlavne KDE to bolo uhradené, a potom bežať len a len na tú pobočku, ktorá úhradu prijala, lebo aj keď je firma označená logom T-mobilu, tak jej vlastníkom je niekto iný, kto len v mene T-mobilu vyberá úhrady.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

No toť moja skúsenosť, v T-mobile som strávila asi hodinu a nakoniec sme museli aj tak spísať žiadosť doma, avšak prešiel takmer mesiac odvtedy a nič... Už ma to nebaví. Mám pocit, že na obchodných miestach sa snažia predať čo najviac produktov, ale o službách a prípadných riešeniach problémov nemajú ani šajnu a trvá im to neskutočne dlho.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Paťuška, to musíš byť ako ženská, keď sa chce vydať - uháňať a uháňať, až splnia to, o čo si ich žiadala .
Nerobím si z teba srandu, sama som si to vyskúšala, aj keď u mňa viac času zabrali telefonáty ako samotné osobné vybavenie.
Držím palce ešte silnejšie,, nech sa rýchlo dostaneš k papierom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať