Zavrieť

Porady

VÚB Leasing

Ahojte, mám pred sebou leasingovú zmluvu, ale nie je v nej ani zostatková cena predmetu leasingu, ani istina, ani úrok. Je v nej len nájomné, 19% DPH a havarijné poistenie. Ako účtovať tento leasing v jednoduchom účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    mysimis Pozri príspevok
    Ahojte, mám pred sebou leasingovú zmluvu, ale nie je v nej ani zostatková cena predmetu leasingu, ani istina, ani úrok. Je v nej len nájomné, 19% DPH a havarijné poistenie. Ako účtovať tento leasing v jednoduchom účtovníctve?
    podobná zmluva sa mi dostala do rúk prednedávnom; v splátkovom kalendári bola vyčíslená len splátka, taktiež žiadne istina a úrok. Požiadali sme ich o vystavenie "normálneho" splátkového kalendára. Vystavili.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Stefan2005, ďakujem za radu, vyžiadala som si normálny splátkový kalendár a dostala som ho bez problémov.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Nechcem zakladať novú tému o leasigu. Prosím, pomôžte.

    Mám zarátať náklady (montáž, doprava stroja a nové kolieska zhruba za 1000,-€ bez DPH) do obstarávacej ceny a potom z tej rátať leasingové odpisy??

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Lotarka Pozri príspevok
    Nechcem zakladať novú tému o leasigu. Prosím, pomôžte.

    Mám zarátať náklady (montáž, doprava stroja a nové kolieska zhruba za 1000,-€ bez DPH) do obstarávacej ceny a potom z tej rátať leasingové odpisy??
    Zákon o dani z príjmov §26:
    (8) Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu1) zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania.

    v zmysle zvýrazneného, teda ak boli vynaložené do doby zaradenia tohto majetku, tak áno.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Zákon o dani z príjmov §26:
    (8) Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu1) zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania.

    v zmysle zvýrazneného, teda ak boli vynaložené do doby zaradenia tohto majetku, tak áno.
    Takého názoru som aj ja, len som si nebola istá, lebo faktúry za ost. náklady (montáž...) sú od firmy, od ktorej vlastne leasingovka mala predmet leasingu a sú riadne uhradené, teda nefigurujú v leasingovej zmluve a v splátkovom kalendári.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.