Zavrieť

Porady

Obchod - účtovanie v JÚ

Ahojte tí, ktorí chcete poradiť,
SZČO prevzal obchod - 10/2009 s rozličným tovarom. Sklad nemá, tovar má len v predajni. Potrebuje mať sklad. evidenciu?
Naposledy upravil vanlenka : 14.01.10 at 18:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    maloobchod skladovú evidenciu musí viesť - pozri v zákonoch tu na porade postupy účtovania v JÚ
    tržby sú príjem - POZD
    máš nejaký soft, alebo to budeš robiť ručne - skús si vyhľadať tiež tu penden v exceli

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    vanlenka Pozri príspevok
    Dík za pomoc, skladovú evidenciu nemusí mať. Mám program ALFU. Nejako bolo, nejako bude.
    Ako si prišla na podčiarknuté ?
    Prevzala si účtovníctvo, ideš robiť DPH za IV.Q/2009. Určite má účtovníctvo za predchádzajúce obdobie roka 2009 ? Pomôž si tým ...
    Ako začiatočník si v prvom rade prečítaj postupy účtovania pre JÚ, bez toho sa nepohneš. Nájdeš tam aj to, ako sa účtujú príjmy. Musíš poznať aj zákon o dani z príjmov - inak nevyhodnotíš čo je alebo nie je príjmom/výdavkom ovplyvňujúcim základ dane. To je v JÚ veľmi dôležité.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    vanlenka Pozri príspevok
    Dík za pomoc, skladovú evidenciu nemusí mať. Mám program ALFU. Nejako bolo, nejako bude.
    Obdivujem, že si sa na to dala a ešte aj Tvoje vyhlásenie "nejako bolo, nejako bude".....to sa nebojíš daňovej kontroly????

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mysimis Pozri príspevok
    Obdivujem, že si sa na to dala a ešte aj Tvoje vyhlásenie "nejako bolo, nejako bude".....to sa nebojíš daňovej kontroly????
    Čože ona, ale známy ...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Johanka Pozri príspevok
    Čože ona, ale známy ...
    Johanka, ja účtujem už takmer 30 rokov a stále mám rešpekt pred daňovými kontrolami, však to poznáš.....ja viem,že za jej prešľapy bude platiť jej známy, beriem aj to že začína, veď všetci sme raz začínali.....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vanlenka Pozri príspevok
    Čo sa týka daňovej kontroly, o tom sa radšej nevyjadrujem. Niektorým záležitosťiam ani oni nerozumejú. /Osobná skúsenosť/ takže nebojím sa !!!

    Nič v zlom, ale samostatný účtovník (viď Tvoj profil) by prehľad v zákonoch mať mohol

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    vanlenka Pozri príspevok
    Ahojte všetci poraďáci,
    potrebujem Vašu pomoc. Prevzala som účto/ známemu/ SZČO. Má obchod s kadejakým tovarom. Kedže je to pre mňa nová vec, potrebujem vedieť čo všetko ma čaká ako začínajúcu účtovníčku. Je platcom DPH - Q.Je zamestnaný. Tovaru má vyše hlavy v obchode - skladová evidencia nie je. Čo robiť, ako postupovať. Dá sa viesť účto aj bez sklad. evidencie? Teraz ma trápi hlavne DPH - do 25.1.10 ju treba podať. Tržby ako účtovať a hlavne kedy a kde??? Som z toho magor a na nervy. Ak viete a môžte prosím poradťe !!!! Súrne termíny ma tlačia. Ďakujem každej rade.
    vanlenka Pozri príspevok
    Čo sa týka daňovej kontroly, o tom sa radšej nevyjadrujem. Niektorým záležitosťiam ani oni nerozumejú. /Osobná skúsenosť/ takže nebojím sa !!!

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    ekopo Pozri príspevok
    skús začať paragrafom 35 "starého" zákona o správe daní a poplatkov

    dám ti aj link: http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...2009-a.html#35
    tiež ti ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    vanlenka Pozri príspevok
    Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.
    aj a tomto roku: http://www.porada.sk/t18417-ceny-za-...tml#post174233 si začínala?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vanlenka Pozri príspevok
    Chcela by som ťa vidieť po 6 rokoch materskej dovolenky, aký by si mala prehľad. Pekný deň a ďakujem za pomoc.

    Vieš, mňa len mrzí Tvoj prístup "nejak bolo, nejak bude". Máme tu veľké množstvo, i viacdetných mamičiek - na materskej i po materskej. Svoju prácu a zodpovednosť za ňu však vidia inými očami , to sa v ich príspevkoch nedá prehliadnuť.
    Odchádzam z témy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.