Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Tak toto by aj mňa zaujímalo. Ja som včera v rádii počula, že súhrnné výkazy k DPH sa budú môcť podávať len elektronicky, osobné podanie sa bude považovať za nepodanie výkazu. Čítala som aj nejaké podmienky na drsr, ale som z toho jeleň.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, ja mám takú info : ísť na stránku DÚ,(elektronické služby)a vyplniť dodatok....ktorý treba odniesť na DÚ a počkať kým vystavia údaje potrebné na elek.komunikáciu.(sú dve možnosti-zaručený elektronický podpis alebo doručovanie písomností bez elek.podpisu)a tento ktorý som uviedla je bez elek.podpisu.Na tento spôsob doručenia súhrnného výkazu stačí.
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

ano na podavanie suhrnneho vykazu postacuje dohoda o el. komunikacii ale pre ziadost o vratenie dane zo zahranicia je el. podpis nevyhnutny....ale uz nepisu kde ho dostat :-(
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

vanilka Pozri príspevok
ano na podavanie suhrnneho vykazu postacuje dohoda o el. komunikacii ale pre ziadost o vratenie dane zo zahranicia je el. podpis nevyhnutny....ale uz nepisu kde ho dostat :-(
Ale píšu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
F) Pravidlá zasielania elektronických dokumentov a potvrdzovania ich prijatia vrátane možného časového obmedzenia styku s elektronickou podateľňou

V súlade s ustanoveniami zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o správe daní“) môže daňový subjekt (zastúpený autorizovaným používateľom) doručovať na adresu Elektronickej podateľne správcu dane elektronické dokumenty, ktoré sú:

  1. podpísané zaručeným elektronickým podpisom
    Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu autorizovaného používateľa a zachovania bezpečnosti elektronickej komunikácie je použitie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis (v súlade so zákonom č. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise v znení neskorších predpisov). Zoznam akreditovaných certifikačných autorít (ACA), ktoré v súčasnosti poskytujú službu vydávania kvalifikovaných certifikátov pre zaručený elektronický podpis, je zverejnený na internetovej stránke Národného bezpečnostného úradu SR (Zoznam ACA).
  2. realizované v súlade s ustanovením § 20 ods. 8 zákona o správe daní (t.j. bez zaručeného elektronického podpisu)
    Pri využívaní autorizovanej služby doručovania dokumentov elektronickými prostriedkami, ktoré nie sú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, sa nevyhnutnou podmienkou stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov (ďalej len „dohoda“) (dohoda_ek.pdf), ktorá sa uzatvára písomne so správcom dane. Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou).

A okrem toho aj na porade je toho dosť.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

SILVIA54 Pozri príspevok
Ahojte, ja mám takú info : ísť na stránku DÚ,(elektronické služby)a vyplniť dodatok....ktorý treba odniesť na DÚ a počkať kým vystavia údaje potrebné na elek.komunikáciu.(sú dve možnosti-zaručený elektronický podpis alebo doručovanie písomností bez elek.podpisu)a tento ktorý som uviedla je bez elek.podpisu.Na tento spôsob doručenia súhrnného výkazu stačí.
Doplním, že pred návštevou DÚ sa musíš registrovať na stránke www.drsr.sk, aby si získala ID. Dáš si vytlačiť registračný formulár používateľa, tam je ID uvedené a spolu s vypísaným dohodou zájdeš na príslušný DÚ.

Bližiše podmienky k registrácií:

https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/pouziv_prirucka.pdf

Prikladám aj dohodu ...

https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/dohoda_ek.pdf
0 0
inica inica

inica je offline (nepripojený) inica

na stranke drsr v sekcii elektronická komunikácia najdite
Podrobnejšie informácie o Autorizovaných elektronických službách:
• Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb
• Používateľská príručka k Autorizovaným elektronickým službám
tam su podrobnejsie informacie…ako aj:
Pre využívanie služby elektronického podávania daňových dokumentov si subjekt vyberie jednu z dvoch možností elektronického doručovania písomností, ktoré mu v súlade s platnými legislatívnymi podmienkami ponúka daňová správa:
a) podávanie písomností so zaručeným elektronickým podpisom
Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu pri využívaní elektronických služieb a zachovania bezpečnosti komunikácie je obstaranie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis od akreditovanej certifikačnej autority. V súčasnosti poskytujú túto službu na území Slovenskej republiky tri akreditované certifikačné autority: D.Trust Certifikačná Autorita a.s., Bratislava , EVPÚ a.s., Nová Dubnicaa Prvá slovenská certifikačná autorita prevádzkovaná firmou Viasec, s.r.o. Zaručený elektronický podpis je rovnoprávny vlastnoručnému podpisu a daňový subjekt nie je povinný správcovi dane doručovať daňové písomnosti papierovou formou.

b) podanie písomností bez zaručeného elektronického podpisu Pri používaní autorizovanej služby elektronického podania daňového dokumentu bez zaručeného elektronického podpisu sa nevyhnutnou podmienkou poskytnutia elektronických služieb stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods.8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov, ktorá sa uzatvára so správcom dane
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

inica Pozri príspevok
na stranke drsr v sekcii elektronická komunikácia najdite
Podrobnejšie informácie o Autorizovaných elektronických službách:
V súčasnosti poskytujú túto službu na území Slovenskej republiky tri akreditované certifikačné autority: D.Trust Certifikačná Autorita a.s., Bratislava , EVPÚ a.s., Nová Dubnicaa Prvá slovenská certifikačná autorita prevádzkovaná firmou Viasec, s.r.o.
Toto je stará informácia, v súčasnosti sú to tie, ktoré sú uvedené tu: http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-...aca/index.html (príspevok č. 5)
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

JankaO Pozri príspevok
Ale píšu: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes
F) Pravidlá zasielania elektronických dokumentov a potvrdzovania ich prijatia vrátane možného časového obmedzenia styku s elektronickou podateľňou

V súlade s ustanoveniami zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o správe daní“) môže daňový subjekt (zastúpený autorizovaným používateľom) doručovať na adresu Elektronickej podateľne správcu dane elektronické dokumenty, ktoré sú:

  1. podpísané zaručeným elektronickým podpisom
    Odporúčanou možnosťou z hľadiska zvýšenia komfortu autorizovaného používateľa a zachovania bezpečnosti elektronickej komunikácie je použitie kvalifikovaného certifikátu pre zaručený elektronický podpis (v súlade so zákonom č. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise v znení neskorších predpisov). Zoznam akreditovaných certifikačných autorít (ACA), ktoré v súčasnosti poskytujú službu vydávania kvalifikovaných certifikátov pre zaručený elektronický podpis, je zverejnený na internetovej stránke Národného bezpečnostného úradu SR (Zoznam ACA).
  2. realizované v súlade s ustanovením § 20 ods. 8 zákona o správe daní (t.j. bez zaručeného elektronického podpisu)
    Pri využívaní autorizovanej služby doručovania dokumentov elektronickými prostriedkami, ktoré nie sú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, sa nevyhnutnou podmienkou stáva uzatvorenie Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzavretej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov (ďalej len „dohoda“) (dohoda_ek.pdf), ktorá sa uzatvára písomne so správcom dane. Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou).
A okrem toho aj na porade je toho dosť.

toto som nasla ale nie na drsr....aj zoznam certifikacnych autorit...ale tych produktov je tam dost vela, ktory je ten pravy? musim si to riadne prestudovat ale aspon ste ma uistili ze som nasmerovana spravne :-)
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

prelustrujte túto tému
http://www.porada.sk/t125514-suhrnny...-1-2010-a.html
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Chcela som sa zaregistrovať na stránke drsr, ale mi stále vyhadzuje toto varovanie:

Zabezpečené pripojenie zlyhalo


Server www.drsr.sk používa neplatný bezpečnostný certifikát.

Certifikát nie je dôveryhodný, pretože vydavateľ certifikátu nie je dôveryhodný.

(Kód chyby: sec_error_untrusted_issuer)


* Toto môže byť problém s konfiguráciou servera alebo sa ho niekto snaží napodobniť.

* Ak ste sa k tomuto serveru úspešne pripojili v minulosti, chyba môže byť dočasná a pokus by ste mali opakovať neskôr.

Alebo môžete pridať výnimku…



Aký mám prosím Vás problém?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Môžeš pridať výnimku.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

tuta Pozri príspevok
Môžeš pridať výnimku.
Veľmi pekne ďakujem, bála som sa toho,že čo to urobí, ale už to ide.
0 0
spit1 spit1

spit1 je offline (nepripojený) spit1

Zoznam autorizovanych certifikacnych autorit je na www.nbusr.sk . Ja som cez Google nasiel www.dtca.sk ktora vyuziva sluzby I.CA CZ (tato je v zozname na nbusr.sk). Ich distribucnou sietou je banka CSOB. Proces vystavenia karty s certifikatom v CSOB trval asi 30 min. a stalo to 70,51 € s DPH (aj napriek tomu, ze je to banka, zaplatit sa dalo len v hotovosti :-) ). Citacku som nedostal, tu dava CSOB len svojim klientom. Da sa vsak kupit cez dtca.sk, resp. ja som vyuzil integrovanu SC citacku v notebooku HP EliteBook (usetril som tak cca. 20 € za citacku). V dalsich rokoch by som mal platit uz len za obnovenie certifikatu u dtca.sk a to cca. 27 € bez DPH rocne.
Pri komunikacii s danovym uradom staci zmluva s danovym uradom a potom sa da oznacovat podavany dokument elektronickou znackou a netreba tak zaruceny elektronicky podpis. Osobne som toto vyuzival k plnej spokojnosti asi 3 roky.
Elektronicky podpis vsak uz nestoji az tak vela (vid. vyssie 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). E-mail poslany organu statnej a verejnej spravy podpisany zarucenym elektronickym podpisom ma rovnaku vahu ako osobne podpisana listina. To znamena, ze nemusite posielat dokumenty postou s dorucenkou, ale staci poslat e-mail. Podpisany e-mail sluzi aj ako dokaz v sudnom konani.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

prosim vas ma z vas niekto takyto probelm:
registrovala som sa na drsr pre podavanie dokumentov zarucenym el. podpisom. Dostala som email a prihlasila som sa do systemu, chcela som otestovat ci nas elektronicky podpis, ktory uz mame ako firma ci ho bude akcepotovat aj DU. Pri kliknuti na Sprava certifikatov -> Priradit certifikat mi vyhlasi chybu na stranke. (vlavo dole) Viete mi poradit co s tym?
Pisu tam o nejakych activex komponentoch. Ktory presne treba povolit?

vdaka
ema
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Záleží, aký máš operačný systém. Na XP-čku stačí nastaviť v Internet Exploreri...Nástroje...Možnosti siete internet...Zabezpečenie...Internet...Predvolené. Vo Viste som sa dnes dotrápil, dokonca som nastavil takú slabú ochranu, že už vypisovala Vista, že PC je nechránený, ale podarilo sa mi to. Predpokladám, že máš v PC nainštalované ovládače, popisovač DSigner, novú certifikačnú politiku....
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ivánuška Pozri príspevok
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...
Myslíš, že tvoj oskenovaný podpis je naozaj tvoj podpis? Hm? Dokazuje to pravosť dokumentu? Dokazuje tvoju identitu? Myslím, že nie. Dokument podpísaný Elektronickým podpisom dokazuje integritu dokumentu, že nebol po podpise zmenený a autenticitu toho, kto dokument podpísal. Neviem, čo máš na mysli: elektronickým podpisom spolu s pečiatkou, ak by si sa opýtal, s časovou pečiatkou, to je niečo iné, dokazuje čas podpisu dokumentu.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
spit1 Pozri príspevok
Zoznam autorizovanych certifikacnych autorit je na www.nbusr.sk . Ja som cez Google nasiel www.dtca.sk ktora vyuziva sluzby I.CA CZ (tato je v zozname na nbusr.sk). Ich distribucnou sietou je banka CSOB. Proces vystavenia karty s certifikatom v CSOB trval asi 30 min. a stalo to 70,51 € s DPH (aj napriek tomu, ze je to banka, zaplatit sa dalo len v hotovosti :-) ). Citacku som nedostal, tu dava CSOB len svojim klientom. Da sa vsak kupit cez dtca.sk, resp. ja som vyuzil integrovanu SC citacku v notebooku HP EliteBook (usetril som tak cca. 20 € za citacku). V dalsich rokoch by som mal platit uz len za obnovenie certifikatu u dtca.sk a to cca. 27 € bez DPH rocne.
Pri komunikacii s danovym uradom staci zmluva s danovym uradom a potom sa da oznacovat podavany dokument elektronickou znackou a netreba tak zaruceny elektronicky podpis. Osobne som toto vyuzival k plnej spokojnosti asi 3 roky.
Elektronicky podpis vsak uz nestoji az tak vela (vid. vyssie 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). E-mail poslany organu statnej a verejnej spravy podpisany zarucenym elektronickym podpisom ma rovnaku vahu ako osobne podpisana listina. To znamena, ze nemusite posielat dokumenty postou s dorucenkou, ale staci poslat e-mail. Podpisany e-mail sluzi aj ako dokaz v sudnom konani.
Nepáči sa mi spôsob elektronickej karty spolu s čítačkou, iné CA, napríklad www.disig.sk ponúka USB zariadenie, ktoré je možné ľahko prenášať, oveľa jednoduchšie, ako nejakú čítačku. Split1 zabudol, že podpísanie dokumentov sa musí uskutočniť prostredníctvom certifikovaného programu, aby orgánom štátnej správy bol zaslaný správny formát, inak by takéto podanie bolo neplatné.
Naposledy upravil domenico.office : 26.01.10 at 18:45
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ivánuška Pozri príspevok
mám otázku, ako zistí niekto rozdiel medzi oscanovaným podpisom s pečiatkou a elektronickým podpisom spolu s pečiatkou. hm? je niečo čo sa uvádza na dokumentoch pri elektronickom podpise, odkaz alebo...
Zoskenovaný podpis je absolútne nič a v praxi je Ti na figu. No dokument podpísaný ZEP-om v prípade, že si ho podpísala svojim ZEP-om, určite nemôžeš odškriepiť, že si ho nepodpísala Ty. ZEP má váhu Tvojho vlastnoručného podpisu overeného notárom. Je viazaný na Tvoje rodné číslo. Je teda nezameniteľný a nespochybniteľný. V prípade potreby trošku viac preštuduj túto problematiku. ZEP nie je oskenovaný podpis. Je to vlastne akýsi úkon.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
spit1 Pozri príspevok
... ( 70,51 € s DPH prvy rok a cca. 32 € s DPH v dalsich rokoch). ....
U Disigu cca 26 € v prvý rok a 26 € v ďaľšie roky. A to všetko s DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať