Zavrieť

Porady

Súrne-auto a predaj

Dobrý deň. Klient má v technickom preukaze IČO, auto používal na podnikanie, daň z MV si platil. Ale o tom, že to auto je v obchodnom majetku v účt. nie je /prevzaté účtovníctvo/. Alebo stačí, že je kúpené na IČO?
Ak takéto auto teraz ide predať,bude sa daniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň. Klient má v technickom preukaze IČO, auto používal na podnikanie, daň z MV si platil. Ale o tom, že to auto je v obchodnom majetku v účt. nie je /prevzaté účtovníctvo/. Alebo stačí, že je kúpené na IČO?
    Ak takéto auto teraz ide predať,bude sa daniť?
    Auto musí byť zaradené v obchodnom majetku a účtovníctve daňovníka. Musí sa o ňom účtovať. Skús ešte raz prelúskať účtovníctvo, účtovalo sa o PHM, o opravách, údržbách?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Takže ak je v tech. preukazu ičo, tak musí byť určite o ňom aj účtované?
    V r. 2008 nebolo vo výkaze majetku a závazkov, tak pravdepodobne mohlo byť vyradené./neviem si prezrieť účtov. lebo predošlý účtovník mi nie je schopný dať doklady z predchádzajúcich rokov a mám len stav k 31.12.2008/ Daň z MV za rok 2008 sa ale platilo.
    Lenže teraz chce klient auto predať a ja neviem čoho sa mám držať./dátumy zaradenia, vyradenia/ Nakoľko od vyradenia z OM až po 5 rokov sa neplatí daň.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ejo Pozri príspevok
    Takže ak je v tech. preukazu ičo, tak musí byť určite o ňom aj účtované?
    V r. 2008 nebolo vo výkaze majetku a závazkov, tak pravdepodobne mohlo byť vyradené./neviem si prezrieť účtov. lebo predošlý účtovník mi nie je schopný dať doklady z predchádzajúcich rokov a mám len stav k 31.12.2008/ Daň z MV za rok 2008 sa ale platilo.
    Lenže teraz chce klient auto predať a ja neviem čoho sa mám držať./dátumy zaradenia, vyradenia/ Nakoľko od vyradenia z OM až po 5 rokov sa neplatí daň.
    Ale to nie je Tvoj problém naháňať doklady po predchádzajúcom účtovnikovi, ale majiteľa... Ako potom budeš vedieť ďalej účtovať, keď už teraz "stojíš" a nevieš čo ďalej??? Netrúfam si takto odpovedať...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mozno ho z uctovnictva davnejsie vyradil, len to neprepisal v TP, a teraz si chce uplatnovat pausal ako na sukromne auto, preto dan z MV plati.

    Bola tu tema o tom, ci prepisat udaje (vymazat ICO) v TP alebo nie po vyradeni z obchodneho majetku. Spominam si, ze to nie je povinnost urobit.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ale to nie je Tvoj problém naháňať doklady po predchádzajúcom účtovnikovi, ale majiteľa... Ako potom budeš vedieť ďalej účtovať, keď už teraz "stojíš" a nevieš čo ďalej??? Netrúfam si takto odpovedať...
    Verte tomu, že som z toho zúfalá. Lebo ak v TP je IČO, platil daň z MV, a ide ho teraz predať, mala by som vedieť, či sa vlastne zaradilo do OM /to by sa malo v každom prípade, ak je na IČO????/ a prípadné jeho vyradenie.

    Ešte taká otázka, teraz sa podáva daň z MV za vozidlá, ktoré sa používali v r. 2009, však? Aj v tom prípade, ak si žiadne náhrady z PHM neuplatňoval v daňových výdavkoch. A nebolo odhlásené.
    Myslím to správne?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ejo Pozri príspevok
    Verte tomu, že som z toho zúfalá. Lebo ak v TP je IČO, platil daň z MV, a ide ho teraz predať, mala by som vedieť, či sa vlastne zaradilo do OM /to by sa malo v každom prípade, ak je na IČO????/ a prípadné jeho vyradenie.

    Ešte taká otázka, teraz sa podáva daň z MV za vozidlá, ktoré sa používali v r. 2009, však? Aj v tom prípade, ak si žiadne náhrady z PHM neuplatňoval v daňových výdavkoch. A nebolo odhlásené.
    Myslím to správne?
    ani nevies ako dlho ma to auto podnikatel?teda ak ho nahodou mal vo firme, tak musel si robit aj odpisy,zistis podla odpis.karty/aj ci bolo vyradene.../no tak ak si neuplatnuje ziadne naklady z pouzivania auta, tak naco plati dan? ci si uplatnuje prijmy z podnikania-kde pouziva auto?ci ako to je vlastne u neho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.