Zavrieť

Porady

Zaradenie auta do podnikania

Chcela by som si iba overiť, či postupujem správene:
K 1.1.2004 si SZČO zaradila svoje súkromné osobné mot. vozidlo do podnikania, ktoré kúpila v r. 2003 za 280.000,-Sk. V akej sume ho zaradiť do podnikania a taktiež z akej sume počítať odpisy. Má zaplatenú cestnú daň a všetko čo k tomu treba. Ja by som jej robila odpisy z nadobúdacej ceny alebo sa mýlim?
Kto je z PP? Nezájdeme si niekde na kávičku?
Ďakujem za poradenie-čaute.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    myslim, ze v takomto pripade je potrebny znalecky posudok, auto sa zaradi v ohodnotenej cene, a z tejto sa pocitaju odpisy

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ...a nemalo by sa zaradiť v hodnote "po prvom roku odpisovania", a odpisovalo by sa nadväzne ako keby v ďalších rokov čiže druhý,tretí a štvrtý? Jednoducho spraviť prepočet ako keby sa zaradilo do podnikania v dobe kúpy len ten prvý odpis sa nezapočíta a tiež ani celá čiastka auta...

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Podľa zákona o dani z príjmov § 24 ods.5) a § 25 ods.1 d) sa zaradí vo vstupnej cene, ktorou je v prípade Kataríny obstarávacia cena 200 000,-- Sk a odpisuje sa ako v ďalšom roku odpisovania.
    fajn baba Chudíková Katarína
    Ďakujem Katty, aj ja som uvažovala aj o takejto možnosti. Zdá sa mi to jednoduchšie takto postupovať.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja by som sa teda este chcela opytat, keby to auto malo 4 roky, a v 5.roku by som ho chcela zaradit do podnikania, potom by som ako postupovala? znalecky posudok, alebo inak?

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    v tom prípade by som asi využila znalecký posudok alebo iný doklad ktorý by preukazoval cenu obvyklu, ide však o to že auto staršie ako štyri roky nijako neovplyvňuje základ dane, čiže v prípade odpisovania pôjde iba o odpisy účtovné nie daňové

    Zaradenie auta do podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.