Zavrieť

Porady

odpočítanie DPH za december 2009

Dobrý deň, prosím Vás, mohli by ste mi poradiť?: Mám prijatú faktúru, ktorá mi prišla dnes 25.01.2010. Dátum dodania je december 2009. Keďže už mám podané daňové prizanie za DPH za 12/2009, môžem si uplatniť odpočítanie DPH z tejto faktúry aj v januári 2010? Myslím že áno, len pre istotu sa pýtam, vzhľadom na to, že sa menil §51 zákona o DPH. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    S.Ch. Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, mohli by ste mi poradiť?: Mám prijatú faktúru, ktorá mi prišla dnes 25.01.2010. Dátum dodania je december 2009. Keďže už mám podané daňové prizanie za DPH za 12/2009, môžem si uplatniť odpočítanie DPH z tejto faktúry aj v januári 2010? Myslím že áno, len pre istotu sa pýtam, vzhľadom na to, že sa menil §51 zákona o DPH. Ďakujem.
    Áno, môžeš...

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Anja111 Pozri príspevok
    Áno, môžeš...
    A keď som dnes po niekoľkých urgenciách obdržala faktúru vystavenú v 11/09,
    môžem ju uplatniť v januári 2010.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Vlastas Pozri príspevok
    A keď som dnes po niekoľkých urgenciách obdržala faktúru vystavenú v 11/09,
    môžem ju uplatniť v januári 2010.
    Ak dnes, t.j. 26.1. - po termíne na podanie DP za 12/2009 obdržíš faktúru, odpočet uplatníš v období, kedy si faktúru obdržala - 1/2010.


    § 51

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Ja som dnes tiež dostala faktúru z mája 2009, vyžiadala som si ju, nakoľko som zistila podľa inventárizácie pohľadávok, že ju nemám, kam s ňou? DPH do januára? a ináč zaúčtovať do starého roku? Ďakujem

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Ďakujem veľmi pekne, už sa mi nedá pridať bodík, lebo som vám dala vyššie, ešte raz ďakujem.

    odpočítanie DPH za december 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.