Zavrieť

Porady

daňové nedoplatky

Príjemný deň!
podarilo sa mi za rok 2008 nedoplatiť rozdiel na preddavkoch na dani z príjmov za I.štvrťrok a tým pádom daňový úrad eviduje voči mne nedoplatky za rok 2008, s tým sa spája aj nesprávne odvedená výška dane z príjmov za rok 2008. Oni si to tam nejako platby započítavajú. Prišla mi z daňového úradu výzva na zaplatenie daňového nedoplatku. Vedel by mi niekto poradiť ako tie sumy na výzve zaúčtovať a aký to bude mať vplyv na daňové priznanie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak som správne pochopil, tak si zrejme porušil §42.9 ZoDP.
    Výzvu na zaplatenie nedoplatku sa účtuje:
    341AE/345AE
    a penále za oneskorenú úhradu:
    545AE/379AE

    Vplyv to bude mať na zaplatené preddavky, podľa zostatku 341AE kde AE by mala byť evidencia preddavkov na DP PO uvidíš aký preddavok si môžeš v DP za rok 2009 uplatniť.

    maryKE je offline (nepripojený) maryKE

    maryKE
    Ďakujem, problém je v tom, že v účtovníctve tieto sumy neevidujem, lebo ja som žila v tom, že všetko je zaplatené správne, len odrazu začali chodiť listy z daňového úradu. Tak mi ide o tom, akým predpisom môžem zaúčtovať sumy nedoplatkov, keďže nie su nikde zaúčtované ako nejaký zostatok, ktorý visím daňovému

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.