Zavrieť

Porady

Spoluvlastnicky podiel?

Dobry viete mi poradit ak su traja vlastnici, ktory zdedili dom (len oni traja) ale zaroven pozemky (maju na nich teda podiel ale vlastnikov je ovela viac) ako maju podat danove priznanie? co sa tyka stavby dohodli sa ze danovnikom bude jeden z nich na zaklade dohody, ale ako to maju urobit s tymi pozemkami? napr. na liste vlastnictva maju uvedene ze kazdy z nich vlastni 1/20... cize dokopy maju 3/20 ako to napisat do spolocneho danoveho prizania? cize do kolonky spoluvlastnici dat aky pocet 20? a do spoluvlastnici urceny dohodou? ako potom vypocitat dan...? v podstate dat suhrnnu sumu len za nich troch alebo ako? dakujem,...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivaja je offline (nepripojený) Ivaja

    Ivaja
    Zjednodusim to, teda sa pokusim...
    ahojte,mam otazku ak mi niekto bude vediet pomoct budem velmiiii rada v podste ide o toto: moja mamka s dvoma surodencami (cize traja) su ciastocnymi vlastnikmi pozemku... dokopy je vlastnikov daneho pozemku 20... kedze mamka je ako zastupca brata a sestry danove priznanie podava len ona ako zastupca (cize ona je danovnikom na zaklade dohody)... neviete mi poradit ako ma vyplnit taketo priznanie? ako napriklad do kolonky spoluvlastnici ma dat vsetkych 20 alebo len 3? spoluvlastnictvo urcene dohodov dat ano? (medzi nimi tromi hej ale s ostanymi 17 nie je dohodnuta)... a aku tam dat vymeru pozemku? len ich troch? co ja viem je to 100m2 medzi 20timi vlastnikmi cize tam da (100/20)*3? a na zaklade toho vypocit dan? budem rada ak sa najde niekto s podobnou skusenostou a poradi dakujem...

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Dole na tlačive je taky chlievik, že poznámky. Tak nech tam špecifikuje, že podáva DP len za podiel 3/20 ako splnomocnený spoluvlastník a nech tam rozpíše tie 3 podiely, kto ich vlastní.

    Spoluvlastnicky podiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.