Zavrieť

Porady

Stravné lístky po starom a po novom

SZČO ma 5 zamestnancov. Nakupuje stravné lístky s DPH. Od zamestnancov doposiaľ nepožadoval úhradu za tieto stravné lístky. Avšak teraz chce, aby mu zamestnanci uhradili tieto stravné lístky. Ako postupovať pri DPH? Stravné lístky spotrebované do 30.4.2004 vyúčtuje po starom a stravné lístky spotrebované od 1.5.2004 vyúčtuje po novom? Môže to takto byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ja este pridam otazku. Do 30.4. bolo spravne takéto vyuctovanie???Kalkulácia ceny lístkaSkCena lístka bez DPH 49,6055% ceny lístka zo soc. Nákl.-27,30Základ pre DPH (19%)22,3019% DPH4,20Cena lístka s DPH 26,50

    teda zamestnanec platil za lístok 26,50 z toho 4,20 bola DPH, teda zamestnanec platil DPH iba z casti 45% ceny lístka.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Do 30.4. sa to takto robilo, ako to uvádzaš. Len ja to chcem teraz spätne vyúčtovať a neviem, či môžem staré lístky vyúčtovať po starom a nové po novom, alebo ako. :-(((
    podla mna ano, teda,ak si im lístky dala do 30.4. ja by som ich vyuctovala po starom. Ja to tak robim. Napriklad za apríl ich vyuctovavam k 30.5., teda mesiac po robim vyuctovanie a robila som to po starom. ved sa to tykalo stareho obdobia, to je moj nazor. Ja som aj za maj a jun urobila po starom,ale nejdem to prerabat, lebo tam mam asi 5 lístkov s DPH a uz sme presli na stravne seky a tie uctujem bez DPH.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    myslím, že aj novela zákona o DPH hovorí (v prechodných ustanoveniach), že staré veci sa robia po starom

    All je offline (nepripojený) All

    All
    vladan
    myslím, že aj novela zákona o DPH hovorí (v prechodných ustanoveniach), že staré veci sa robia po starom
    Ahojte, ja som po konzultacii s danovou poradkynou stare listky, ktore mi zostali nakupene este v aprili predavala zamestnancom po novom. t.j. 19% z celej hodnoty stravneho listka

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Podľa mňa je dôležité kedy bola strava poskytnutá. Takže ak v 4/04, DPH sa malo aj odviesť v apríli a po starom, pretože plnenie bolo poskytnuté v apríli. Neviem, či celkom rozumiem otázke Dada, alebo áno? t.j. dodatočné za apríl ?!

    Hermina je offline (nepripojený) Hermina

    Hermina
    Prosim poradu, ako clenovia uctuju poskytovanie stravy zamestnávateľom cez externú kuchyňu, ktorá iba dováža a vydáva stravu. Ako robite evidenciu - vydaj a zučtovanie lístkov? A čo DPH?
    Dakujem veľmi pekne
    Hermina

    Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

    Janca1
    Ja nakupujem stravne listky od Vašej stravovacej bez DPH, iba poplatok za dorucenie a poplatok za sluzbu podlieha dani. Zamestnancom som predavala 45% z listkov s DPH ale mala som danovu kontrolu a danovnicky ma upozornili ze to mam zle a zamestnancom mam predavat bez DPH, že to vraj nemam považovať za zd.plnenie. Tak teraz neviem ked vsetci hovorite o DPH. Poplatky si davam do nakladov.
    Ahojte.

    Zuzina je offline (nepripojený) Zuzina

    Zuzina
    A províziu je možné dať celú do výdaja a celú DPH z provízie si vynárokovať v daňovom priznaní DPH?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    My účtujeme stravné lístky ako ceniny a postupne ich vydávame. Máme dva druhy stravných lístkov:
    Pri stravných lístkoch typu stravné poukážky ich nakupujeme bez DPH a do nákladov dávame "províziu" a DPH z provízie si odpočítavame.Takéto lístky predávame zamestnancom bez DPH.
    Stravné lístky nakupované v závodnej jedálni, nakupujeme s DPH. DPH si odpočítavame a stravné lístky predávame zamestnancom s DPH.

    jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

    jozef35
    v pripade, že nakupujeme stravne listky bez DPH, predavam ich zamestnancom bez DPH
    v pripade, že nakupujeme stravu od poskytovateľa stravovacích služieb na faktúru, ktorá je samozrejme s DPH, tak aj zamestnancom vyúčtovávame s DPH
    dufam, ze je to spravne?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janca1
    Ja nakupujem stravne listky od Vašej stravovacej bez DPH, iba poplatok za dorucenie a poplatok za sluzbu podlieha dani. Zamestnancom som predavala 45% z listkov s DPH ale mala som danovu kontrolu a danovnicky ma upozornili ze to mam zle a zamestnancom mam predavat bez DPH, že to vraj nemam považovať za zd.plnenie. Tak teraz neviem ked vsetci hovorite o DPH. Poplatky si davam do nakladov.
    Ahojte.
    Robíš to správne. Poukážky nakupuješ bez DPH, tak ich aj predáš zamestnancom, teda tých 45%!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.