Zavrieť

Porady

Peniaze vyplatené v roku 2010-ako dať do DP teraz?

Ahojte ,chcel som sa opýtať, nakoľko mám teraz rezervu v daňovom priznaní(potrebujem zvýšiť príjem)- dá sa nejako do terajšieho daňového priznania uviesť provízia ktorú som dostal teraz v januári ( na účet) za obdobie december 2009? Dá sa to nejako technicky papierovo spraviť?Veľmi by mi to pomohlo, keby to takto nejako šlo... Dík za rady...
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte ,chcel som sa opýtať, nakoľko mám teraz rezervu v daňovom priznaní(potrebujem zvýšiť príjem)- dá sa nejako do terajšieho daňového priznania uviesť provízia ktorú som dostal teraz v januári ( na účet) za obdobie december 2009? Dá sa to nejako technicky papierovo spraviť?Veľmi by mi to pomohlo, keby to takto nejako šlo... Dík za rady...
Stanko, nedá. V JU účtuješ o skutočne vyplatených príjmoch a výdavkoch od 1.1.-31.12. kal. roka.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, nedá. V JU účtuješ o skutočne vyplatených príjmoch a výdavkoch od 1.1.-31.12. kal. roka.
škoda Veronika,hmhm-lebo teraz potrebujem súrne príjem a nabudúci rok vidím, že budem musieť mať oveľa nižší príjem...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
škoda Veronika,hmhm-lebo teraz potrebujem súrne príjem a nabudúci rok vidím, že budem musieť mať oveľa nižší príjem...
Stanko, na to si mal myslieť pred koncom roka a dať si poslať časť provízie ako zálohu - ak sa to dá (v stav.sporitelni to pred pár rokmi tak fungovalo, ty si zrejme poisťovák).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, na to si mal myslieť pred koncom roka a dať si poslať časť provízie ako zálohu - ak sa to dá (v stav.sporitelni to pred pár rokmi tak fungovalo, ty si zrejme poisťovák).
ale však taký som na nich nahnevaný, teraz mi poslali za celý rok všetky odmeny a bonusy-tak vieš celý rok nedajú nič navyše a teraz buch-všetko naraz a ide o to že manželka bola na rodičovskej teraz posledný rok a možem si dať na nu komplet odpis tých 4000eur a nabudúci rok to už nemožem mať...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ale však taký som na nich nahnevaný, teraz mi poslali za celý rok všetky odmeny a bonusy-tak vieš celý rok nedajú nič navyše a teraz buch-všetko naraz a ide o to že manželka bola na rodičovskej teraz posledný rok a možem si dať na nu komplet odpis tých 4000eur a nabudúci rok to už nemožem mať...
Stanko, s tým nič nenarobíš, buď rád že poslali...
Koľko živnostníkov by to bralo všetkými desiatimi.

Ale chápem tvoje "nahnevanie"
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, s tým nič nenarobíš, buď rád že poslali...
Koľko živnostníkov by to bralo všetkými desiatimi.

Ale chápem tvoje "nahnevanie"
no nič, dík veronika za radu,hm-aj keď ma to moc nepotešilo-ale zákon je zákon, hm
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Paula Pozri príspevok
Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...
Paula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Paula Pozri príspevok
Mám malú poznámočku. V časoch, keď som robila "bonzáky", nerobila som rozdiel medzi vyplatením v hotovosti a vyplatením na BÚ, ani vo výške celkovej vyplatenej sumy. Uvádzala som všetko vyplatené danej FO . Možno tak robia aj iní. Tak, aby sa Ti nestalo, že...
ja viem,že to musí byť v poriadku-poistovňa to asi hlási na dú -takže to viem, že s tým nič nenarobím...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Paula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?
ona chce asi to povedať, že nahlási raz ročne vyplatenú províziu tomu konkrétnemu živnostníkovi...-čo dostal za celý rok...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ona chce asi to povedať, že nahlási raz ročne vyplatenú províziu tomu konkrétnemu živnostníkovi...-čo dostal za celý rok...
Stanko, zo zákona sa nahlasujú len platby vyplácané v hotovosti. Preto sa čudujem, že hlási aj platby cez BU. Niektoré SW to totiž inak urobiť nevedia - možno je to jej prípad.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stanko, zo zákona sa nahlasujú len platby vyplácané v hotovosti. Preto sa čudujem, že hlási aj platby cez BU. Niektoré SW to totiž inak urobiť nevedia - možno je to jej prípad.
aha,chápem...ale nečudoval by som sa keby naši nahlasovali všetko- oni sú strašne poctivý v týchto veciach a robia možno aj čo by nemuseli... a vyplácajú pomerne velké provízky( najma tým čo viac pracujú),takže asi to nahlasujú komplet,hmhm
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veronikasad Pozri príspevok
Paula, mám tomu rozumieť, že na DU nahlasuješ všetky úhrady faktúr, bez ohľadu na to, či boli vyplatené v hotovosti alebo prevodom na BU ?

Už také nemusím,ale pokiaľ som musela, tak som to robila a poslala aj dotyčnej FO na vedomie. Nie preto, aby som chcela uškodiť .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanko , Ty si môžeš dať jedine do pohľadávok provízny list a tým to končí v roku 2009.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Stanko , Ty si môžeš dať jedine do pohľadávok provízny list a tým to končí v roku 2009.
no keď si to dám zitka, do pohľadávok,to mi asi nič nepomože- ja potrebujem zvýšiť príjem,hmhm
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stanislav 1975 Pozri príspevok
no keď si to dám zitka, do pohľadávok,to mi asi nič nepomože- ja potrebujem zvýšiť príjem,hmhm
Tažko zvýšiš niečo čo nebolo . Iba ak by si bol SZČO mohol by si vystaviť faktúru za nejakú prácu na ktorú máš v živnosti povolenie. ALE ASI SOM MIMO ETIKETY.....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Melnick Pozri príspevok
Tažko zvýšiš niečo čo nebolo . Iba ak by si bol SZČO mohol by si vystaviť faktúru za nejakú prácu na ktorú máš v živnosti povolenie. ALE ASI SOM MIMO ETIKETY.....
Neboj Maji, to budem riešiť v ďalšom kole,-to ja viem...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ešte je jedna možnosť: v r. 2009 viesť podvojné účtovníctvo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pre rok 2011 platí tiež suma 3.319,39 €, (oznamovacia povinnosť) alebo sa zmenila ? Ďakujem
Naposledy upravil Manual : 15.01.11 at 07:39
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Manual Pozri príspevok
Pre rok 2011 platí tiež suma 3.319,39 €, (oznamovacia povinnosť) alebo sa zmenila ? Ďakujem
Janko, nemám vedomosti, že by sa niečo v tomto menilo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať