Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - študent

Ahojte,
ja sa chcem opýtať, ako je to s daňou pri študentoch.
Som študentka, a brigádujem v jednej firme.
No s tým vrátením daní mi to každý hovorí inak, ja keĎ som si ho minulý rok podávala, tak mi sestra vysvetľovala, že to musím zarobiť určitú čiastku, aby mi mohli čosi vrátiť. Iná kamarátka zas vravela, že zarobila len 3000 a aj tak jej čosika vrátili,. Tak ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Od firmy v ktorej máš spísanú dohodu Ti vydajú potvrdenie o príjme zo závislej činnosti, kde budeš mať napísané koľko si zarobila, tiež tam budeš mať výšku zrazenej dane a na základe tohot potvrdenia si podáš daňové priznanie typu A, v ktorom doplníš všetky uvedené sumy a uplatníš si nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70€.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    V podstate je to tak, že DU Ti vráti daň, pokiaľ je to viac ako čosi cez 3€ (predtým 100,- SK). Ak Ti vychádza menší preplatok, tak DP nepodávaj.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mysimis Pozri príspevok
    Od firmy v ktorej máš spísanú dohodu Ti vydajú potvrdenie o príjme zo závislej činnosti, kde budeš mať napísané koľko si zarobila, tiež tam budeš mať výšku zrazenej dane a na základe tohot potvrdenia si podáš daňové priznanie typu A, v ktorom doplníš všetky uvedené sumy a uplatníš si nezdaniteľnú položku vo výške 4025,70€.
    no a ak máš aj nejaké iné príjimy napr. úroky na bežnom účte, nejaký sporiaci produkt kde sa ti pripísali úroky a zrazili ti z nich daň, a samozrejme príjem z brigády a z úrokov je nižší ako 4025,70€ podáš si daňové priznanie typu B a vrátia ti zalpatenú daň. (ak si uplatníš vrátenie dane len z jedného príjmu - brigády tak stačí DP typu A)

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Ice dive Pozri príspevok
    no a ak máš aj nejaké iné príjimy napr. úroky na bežnom účte, nejaký sporiaci produkt kde sa ti pripísali úroky a zrazili ti z nich daň, a samozrejme príjem z brigády a z úrokov je nižší ako 4025,70€ podáš si daňové priznanie typu B a vrátia ti zalpatenú daň. (ak si uplatníš vrátenie dane len z jedného príjmu - brigády tak stačí DP typu A)
    Príjem môže byť aj vyšší, vrátia jej do výšky dane z doteraz neuplatnených odpočítateľných položiek :-)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    hena22 Pozri príspevok
    Príjem môže byť aj vyšší, vrátia jej do výšky dane z doteraz neuplatnených odpočítateľných položiek :-)
    to áno, máš pravdu, avšak nepredpokladal som, že príjem z brigády by mohol byť vyšší ako nezdaniteľná časť...:-)))

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Ice dive Pozri príspevok
    to áno, máš pravdu, avšak nepredpokladal som, že príjem z brigády by mohol byť vyšší ako nezdaniteľná časť...:-)))
    No ale čo my vieme :-).
    Ešte ma napadlo, že aj na brigáde mohla mať uplatnený odpočet a potom treba zvážiť, či sa oplatí podávať alebo nie (za predpokladu, že to nebolo viac ako polovica odpočít. položky)

    eddiie42 je offline (nepripojený) eddiie42

    eddiie42
    Ahoj, ja by som bol velmi vdacny za radu, ci v ziadosti o vykonanie vypoctu dane z prijmov FO a o vykonanie rocneho zuctovania preddavkov na dan si mam uviest v odseku VI :uplatnujem len pri prijmoch v sume ... A teraz ta suma ma byt uhrnna suma dane, kt. bola z prijmov z r.11 vybrana zrazkou podla par.43, alebo sumu uvedenu v uhrnnych predavkoch na dan zrazenych podla par.35. ( pracujem len u jedneho zamestnavatela, podpisal som vyhlasenie a ciastkovy zaklad dane bol 1500€, student ) ...dakujem
    Naposledy upravil eddiie42 : 08.02.10 at 10:17

    Daňové priznanie - študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.