Zavrieť

Porady

hranica prechodu na PÚ

ahojte, nutne by som potrebovala vedieť aká je hranica, keď SZČO musí mať podvojné účtovníctvo. (doteraz mal len jednoduché a je platca DPH).Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    abcd.kates Pozri príspevok
    ahojte, nutne by som potrebovala vedieť aká je hranica, keď SZČO musí mať podvojné účtovníctvo. (doteraz mal len jednoduché a je platca DPH).Ďakujem Vám.

    §9 zákona o účtovníctve...

    Pre SZČO nie je hranica.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Martin Mocko Pozri príspevok
    §9 zákona o účtovníctve...

    Pre SZČO nie je hranica.
    takže nezáleží na obrate? alebo ročnom príjme? (tie ostatné § som vylúčil). Môžem účtovať v JU stále dokiaľ chcem s hociakým vysokým príjmom?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    abcd.kates Pozri príspevok
    takže nezáleží na obrate? alebo ročnom príjme? (tie ostatné § som vylúčil). Môžem účtovať v JU stále dokiaľ chcem s hociakým vysokým príjmom?
    V tom § sú presne stanovené kritéria a osoby, ktoré môžu používať JU. Ak osoba nesplní čo i len jedno kritérium, musí viesť PU. Treba si prečítať ten § na dosiahnutie úplnej odpovede.

    hranica prechodu na PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.