Zavrieť

Porady

Co vsetko potrebujem pri pausalnych vydavkoch?

Dobry den,

obraciam sa na Vas s otazkou. Za minuly rok mi vydavky podla predbeznych prepoctov vychadzali na hranici 40%. Dohodol som sa s uctovnickou na odmene za vystavovane faktury. Takze mam vystavenych asi 80 zalohovych faktur a 200 "ostrych" faktur. Vydavky mi vysli naozaj okolo tych 40%, takze som sa rozhodol pre pausalne vydavky. No a teraz ten problem Uctovnicka so mnou prestala komunikovat a termin danoveho priznania sa blizi, takze ma zaujima, ze co s tym teraz mam robit.

Potrebujem robit nieco ako penazny dennik aj pri pausalnych vydavkoch? Alebo mi staci dolozit vypis z uctu? Pripadne co dalsie potrebujem urobit, aby som to mal v poriadku.

Dakujem.
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

majovrabel Pozri príspevok
Dobry den,

obraciam sa na Vas s otazkou. Za minuly rok mi vydavky podla predbeznych prepoctov vychadzali na hranici 40%. Dohodol som sa s uctovnickou na odmene za vystavovane faktury. Takze mam vystavenych asi 80 zalohovych faktur a 200 "ostrych" faktur. Vydavky mi vysli naozaj okolo tych 40%, takze som sa rozhodol pre pausalne vydavky. No a teraz ten problem Uctovnicka so mnou prestala komunikovat a termin danoveho priznania sa blizi, takze ma zaujima, ze co s tym teraz mam robit.

Potrebujem robit nieco ako penazny dennik aj pri pausalnych vydavkoch? Alebo mi staci dolozit vypis z uctu? Pripadne co dalsie potrebujem urobit, aby som to mal v poriadku.

Dakujem.
Ja som si stiahla jednu super tabuľku z porady. Ak sa mi podarí,tak ju tu priložím.
Ako som spomínala tabuľka nie je môj výtvor,ale stiahnutá z porady a nemá chybu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

books Pozri príspevok
Ja som si stiahla jednu super tabuľku z porady. Ak sa mi podarí,tak ju tu priložím.
Ako som spomínala tabuľka nie je môj výtvor,ale stiahnutá z porady a nemá chybu.
Dakujem za pochvalu,
som rada že Ti slúži
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak sa to týka roku 2009 , tak doporučujem tento link
http://www.porada.sk/t131059-prechod...zor-zmena.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
majovrabel Pozri príspevok
Dobry den,

obraciam sa na Vas s otazkou. Za minuly rok mi vydavky podla predbeznych prepoctov vychadzali na hranici 40%. Dohodol som sa s uctovnickou na odmene za vystavovane faktury. Takze mam vystavenych asi 80 zalohovych faktur a 200 "ostrych" faktur. Vydavky mi vysli naozaj okolo tych 40%, takze som sa rozhodol pre pausalne vydavky. No a teraz ten problem Uctovnicka so mnou prestala komunikovat a termin danoveho priznania sa blizi, takze ma zaujima, ze co s tym teraz mam robit.

Potrebujem robit nieco ako penazny dennik aj pri pausalnych vydavkoch? Alebo mi staci dolozit vypis z uctu? Pripadne co dalsie potrebujem urobit, aby som to mal v poriadku.

Dakujem.
Pre Vás je východiskovým bodom rok 2008.Či ste sa pripravili na to , že v roku 2009 chcete použiť paušálne výdavky . Viac v linku . ktorý som Vám pripojila vyššie .Účtovníčka Vás mala poučiť, lepšie povedané usmerniť .
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Zabudol som napisat, ze aj v roku 2008 som mal pausalne vydavky, cize nejde o prechod 2008-2009. A takisto mi neprechadzaju ziadne pohladavky ani zavazky do roku 2010. Vsetky faktury vystavene v r. 2009 boli uhradene a uhradil som aj zdravotne a socialne odvody.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Ta tabulka je super:-) Dakujem... nic ine nepotrebujem?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Zabudol som napisat, ze aj v roku 2008 som mal pausalne vydavky, cize nejde o prechod 2008-2009. A takisto mi neprechadzaju ziadne pohladavky ani zavazky do roku 2010. Vsetky faktury vystavene v r. 2009 boli uhradene a uhradil som aj zdravotne a socialne odvody.
Tak potom použi tú tabulku čo Ti prihodila books , vypln podla vzoru. A hotovo.

Viac nepotrebuješ len vyplníš DP, a to odovzdáš na DU. Nepotrebuješ výkazy, peňažný denník nič. Len v tej tabulke si zosumarizuj všetko.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Ta tabulka je super:-) Dakujem... nic ine nepotrebujem?
Ďakujem za pochvalu,
naozaj nič nepotrebuješ. Ale ty máš tuším viac faktúr tak si prekontroluj na tabulke vzorce lebo tuším som ju urobila len do 170 položiek takže to treba stiahnuť trošku dole, aby si pokryl svoje vydané faktúry.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Este jedna otazka k tabulke Co pri zalohovych platbach. Cislovanie mam XX2009 zalohove a 2009XXXX ostre. Do tej tabulky budem zrejme uvadzat aj tie zalohove, ak to spravne chapem?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Este jedna otazka k tabulke Co pri zalohovych platbach. Cislovanie mam XX2009 zalohove a 2009XXXX ostre. Do tej tabulky budem zrejme uvadzat aj tie zalohove, ak to spravne chapem?
Do tabulky si dávaj len tie faktúry, ktoré si mal vyplatené.
Ak si mal vyplatené zálohé faktúry tak ich tam uved. Ináč nie.

Je to tabulka príjmov reálne získaných, preto ja som si do nej vpisovala údaje až ked mi prišiel výpis z účtu. Nakoľko u mňa všetky platby prebehli cez účet.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Myslim, ze nezaplatenych zalohovych faktur mam do 5. A presne to som planoval ist podla vypisu uctu, kedze 90% faktur vo vypise ma spravne uvedeny variabilny symbol. Platieb v hotovosti mam presne 9. Treba to nejak specialne oznacit, ze to je zaplatene v hotovosti?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

majovrabel Pozri príspevok
Myslim, ze nezaplatenych zalohovych faktur mam do 5. A presne to som planoval ist podla vypisu uctu, kedze 90% faktur vo vypise ma spravne uvedeny variabilny symbol. Platieb v hotovosti mam presne 9. Treba to nejak specialne oznacit, ze to je zaplatene v hotovosti?
Aby si vedel aj po rokoch odkiaľ máš tie údaje a nemusel hľadať vo výpisoch alebo prezerať faktúry, pridaj stľpec, kde uvedieš poznámku, či je to z výpisu alebo hotovosť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Myslim, ze nezaplatenych zalohovych faktur mam do 5. A presne to som planoval ist podla vypisu uctu, kedze 90% faktur vo vypise ma spravne uvedeny variabilny symbol. Platieb v hotovosti mam presne 9. Treba to nejak specialne oznacit, ze to je zaplatene v hotovosti?
Je naozaj len a len na tebe ako si to označíš, ako to rozdelíš. Môžeš aj farebne a do rohu si napíšeš čo aká farba znamená. I to Ti pomôže po rokoch rozlíšiť kde máš hladať doklady.
Napr. :
čierna - normálne FA ,
modrá - zálohové FA,
zelená - platené v hotovosti. ... atd možností je veľa.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Tak uz to mam skoro cele vypisane. Predsa len som este narazil na zopar veci, ktore myslim, ze viem ako urobit, ale radsej sa opytam.

1, Je mi jasne, ze zalohova faktura nie je danovy doklad, takze nezaplatenu tam neevidujem. Co vsak urobit so zaplatenou zalohovou fakturou, ked som nasledne vratil peniaze. V podstate clovek zaplati zalohu, ma moznost do urciteho casu stornovat objednavku a 1 krat to vyuzili:

Mozem to tam poznacit s tym istym cislom a - pri prijmoch, cize by som tam mal napriklad
7.6.2009 +30 euro 0945
13.6.2009 -30 euro 0945

2, Tiez som vracal peniaze po zaplateni ostrej faktury. To mam vystaveny dobropis na danu sumu, takze tiez by som to tam dal s - do prijmov:

7.6.2009 +100 euro 452009
13.6.2009 -100 euro 45a2009

Je to takto spravne?

3, Na ucte som jeden cas mal vyssiu sumu penazi a dostal som aj uroky. Predpokladam, ze tieto by som mal tiez evidovat vo svojich prijmoch, je to spravne?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Tak uz to mam skoro cele vypisane. Predsa len som este narazil na zopar veci, ktore myslim, ze viem ako urobit, ale radsej sa opytam.

1, Je mi jasne, ze zalohova faktura nie je danovy doklad, takze nezaplatenu tam neevidujem. Co vsak urobit so zaplatenou zalohovou fakturou, ked som nasledne vratil peniaze. V podstate clovek zaplati zalohu, ma moznost do urciteho casu stornovat objednavku a 1 krat to vyuzili:

Mozem to tam poznacit s tym istym cislom a - pri prijmoch, cize by som tam mal napriklad
7.6.2009 +30 euro 0945
13.6.2009 -30 euro 0945

2, Tiez som vracal peniaze po zaplateni ostrej faktury. To mam vystaveny dobropis na danu sumu, takze tiez by som to tam dal s - do prijmov:

7.6.2009 +100 euro 452009
13.6.2009 -100 euro 45a2009

Je to takto spravne?

3, Na ucte som jeden cas mal vyssiu sumu penazi a dostal som aj uroky. Predpokladam, ze tieto by som mal tiez evidovat vo svojich prijmoch, je to spravne?
Ano môžeš to tak urobiť ako si písal,
a čo sa týka úrokov no tiež ich môžeš evidovať v príjmoch ale nemusíš lebo z nich už bola zrazená daň.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

Dakujem. Uplne posledna otazka Do tych vydavkov si mozem davat iba svoje zdravotne a socialne odvody. Odvody a dane za zamestnancov (brigadnikov) tam dat nemozem, vsak?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
Dakujem. Uplne posledna otazka Do tych vydavkov si mozem davat iba svoje zdravotne a socialne odvody. Odvody a dane za zamestnancov (brigadnikov) tam dat nemozem, vsak?
No ja som sa s tým nestretla, ale mám pocit že naozaj len svoje odvody do SP a ZP nakoľko ako vyplácaš zamestnancov tak je to náklad a aj odvody by boli a náklady sú zahrnuté v paušali.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

No ked nad tym rozmyslam, tak vlastne zaplatena dan nie je moja dan ale zamestnancova dan, takze to by som povedal, ze urcite nie a tie odvody neviem ci boli vobec 1 euro za cely rok, takze nebudem viac komplikovat:-)

Dakujem velmi pekne. Dalsi bodik dat neviem (ze musim dat niekomu medzi tym), ale naozaj si to velmi vazim.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

majovrabel Pozri príspevok
No ked nad tym rozmyslam, tak vlastne zaplatena dan nie je moja dan ale zamestnancova dan, takze to by som povedal, ze urcite nie a tie odvody neviem ci boli vobec 1 euro za cely rok, takze nebudem viac komplikovat:-)

Dakujem velmi pekne. Dalsi bodik dat neviem (ze musim dat niekomu medzi tym), ale naozaj si to velmi vazim.
To áno,
a určite ak robíš paušalom výdavky a sa Ti to aj napriek zamestnancovi oplatí viac ako JU tak je to zaujímavé.
0 0
majovrabel majovrabel

majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

No je to velmi natesno Niekde medzi 40-45% su skutocne vydavky. Ale kedze zaplatene odvody sa rataju nad ramec tych 40%, tak to o par korun vyjde lepsie asi takto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať