Zavrieť

Porady

Zmluva medzi živnostníkmi...

Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady
    Zmluvu uzavrieť podľa Obchodného zákonníka.
    Oznamovacia povinnosť na DÚ bola na jeho strane a nie na tvojej.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahojte, chcel som sa poradiť-zabudol som si minulý rok urobiť s klientom zmluvu o poradenstve a kancelárských prác,čo som mu robil, akú zmluvu treba napísať,podľa akého paragrafu?Obaja sme živnostníci, ďalej je tu jeden menší problém, on mi vyplatil 5000 eur v decembri komplet za celý minulý rok v hotovosti,to som mal asi niekde hlásiť na daňovom úrade,že? Ako to urobiť aby to bolo OK? Treba rozdeliť platbu na viac častí alebo to tak može byť? Ďakujem za rady
    Na "bonzáky" bol termín do 31.1. t.r. 1.2. (keďže 31.1. bolo cez víkend)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Na "bonzáky" bol termín do 31.1. t.r. 1.2. (keďže 31.1. bolo cez víkend)
    A teraz ako?rozdeliť tú platbu na dve polovice?to by sa malo nejako dať urobiť...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A teraz ako?rozdeliť tú platbu na dve polovice?to by sa malo nejako dať urobiť...
    No bonzáky sú povinné pri platbách nad 100 tisíc v starej mene za celý rok úhrnom.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    No bonzáky sú povinné pri platbách nad 100 tisíc v starej mene za celý rok úhrnom.
    no to nieje teda dobrá informácia,hmhm

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    no to nieje teda dobrá informácia,hmhm
    Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.
    ozaj a tam je aj nejaká pokuta?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Malá poznámka: Mňa osobne by to netrápilo. Povinnosť mal on a nie ty. On si nesplnil svoju povinnosť.
    Zolo nesúhlasím, ZD si znižoval Stano, on mal nahlasovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    Zolo nesúhlasím, ZD si znižoval Stano, on mal nahlasovať.

    Stano píše: on mi vyplatil 5000 eur. Takže Stano prijal bubáky....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Stano píše: on mi vyplatil 5000 eur. Takže Stano prijal bubáky....
    no teraz už neviem, je to napísané tak ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronikasad Pozri príspevok
    no teraz už neviem, je to napísané tak ...
    No príjemca peňazí sám seba nemá bonzovať predsa......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.