Zavrieť

Porady

Nevyfakturované výnosy

Prosím vás o pomoc pri tomto probléme.
Mali sme zmluvu na dodávku energie spoločnosti, ktorá ju prefakturováva iným spoločnostiam v jednom objekte. Táto spoločnosť nám k 31.12.2008 zmluvu zrušila, avšak v roku 2009 energiu ďalej od nás odoberala a prefakturovávala ju spoločnostiam v objekte, nám však za ňu neplatila, ani sme ju nemohli fakturovať, nakoľko nevieme stanoviť jej presné množstvo. Je to veľmi komplikovaný problém, nechcem ani nemôžem to tu rozpisovať do podrobna, rieši to už naša právna kancelária a inšpekcia. Odstaviť túto spoločnosť od dodávky energie však nemôžme, nakoľko by sme odstavili od činnosti spoločnosti v tom objekte a sú to významní zamestnávatelia.
Bude to určite dlhodobý spor, ktorý skončí na súde a je viac než pravdepodobné, že raz bude súdom určené tejto spoločnosti doplatiť nám odobratú energiu, jej množstvo sa dá zistiť práve z faktúr, ktoré boli fakturované spoločnostiam v objekte. Nevieme však, kedy k tomu dôjde.

Ja by som si ale mala zaúčtovať k 31.12.2009 výnosy z dodanej energie, ktorú sme tejto spoločnosti dodali, ale nefakturovali. Ako mám postupovať? Množstvo energie môžem stanoviť odhadom podľa predchádzajúceho roku? Aké účty použijem? Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nevyfakturované výnosy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.