Zavrieť

Porady

Kreditné úroky a zrážková daň z nich

Kreditné úroky z účtu používaného na podnikanie (teda o sumu ktorých by sa mal príjem zo živnosti zvyšovať) sa započítavajú do príjmu zo živnosti aj v prípade, ak je z nich zrážaná zrážková daň z úroku?

Zrážková daň sa potom uvedie v daňovom priznaní typu B do r. 99 alebo 102? Jedná sa o malé sumy - kreditný úrok 0,95 a daň 0,11.

Vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heike Pozri príspevok
    Kreditné úroky z účtu používaného na podnikanie (teda o sumu ktorých by sa mal príjem zo živnosti zvyšovať) sa započítavajú do príjmu zo živnosti aj v prípade, ak je z nich zrážaná zrážková daň z úroku?

    Zrážková daň sa potom uvedie v daňovom priznaní typu B do r. 99 alebo 102? Jedná sa o malé sumy - kreditný úrok 0,95 a daň 0,11.

    Vopred ďakujem za rady.
    Do príjmu zahrňaš hrubý úrok - bez zrazenej dane.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Takže aj keby bola daň z úroku 0,01 eura, musím ju v priznaní uviesť? A je to daň podľa § 43 (B r. 99), § 35 (r. 101) alebo § 44 (r. 102)?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heike Pozri príspevok
    Takže aj keby bola daň z úroku 0,01 eura, musím ju v priznaní uviesť? A je to daň podľa § 43 (B r. 99), § 35 (r. 101) alebo § 44 (r. 102)?
    § 43

    petrus50 je offline (nepripojený) petrus50

    petrus50
    Ja si myslím , že v prípade úroku z účtu a zrazenej dane platí ustanovenie Zák.595 §17 odst3a) : do základu dane sa nezahrňa príjem,pre ktorý platí ,že daň vybraná zrážkou §43 odst.6 sa považuje za splnenie daň.povinnosti .....

    slnenko je offline (nepripojený) slnenko

    slnenko
    Dobrý deň,
    na výpise z učtu mám: kreditný úrok-vyplatenie a zrážka dane z úroku...ako to mám zaúčtovať, týka sa to roku 2011?
    Ďakujem za radu...

    slnenko je offline (nepripojený) slnenko

    slnenko
    tak ak som to dobre pochopila v JÚ sa v r.2011 bude účtovať nasledovne: kreditný úrok-vyplatenie: PNZD
    a zražka dane z úroku: VNZD..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.