Zavrieť

Porady

datum vyhotovenia FA

Dobry den, dufam,ze pisem do spravnej rubriky. Chcel by som vediet, ci je zakonom stanoveny datum VYHOTOVENIA faktury, ktory musi zodpovedat skutocnosti. Nakolko som dostal FA s datumom, ktory este len bude, zajtra. Volal som im a povedali,ze vsetko je v poriadku, no mne sa to nezda v poriadku, kedze moze napr dnes nastat skutocnost a to ta, ze napr. zaplatim nieco z FA DNES prevodom ,im to dnes aj pride, ale vo FA to uz figurovat nebude, lebo je vystavena na den POTOM ,ktory sa v skutocnosti ani este neudial. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak držím DNES v ruke doklad , tak logika mi hovorí, že:

    dátum vyhotovenia dokladu môže byť len menší alebo rovný DNES.

    Ak je tam dátum vyhotovenia ZAJTRA a ešte je len DNES, tak to nie je pravda.

    dukeluke je offline (nepripojený) dukeluke

    dukeluke
    ved o to ide aj mne. A to som hovoril aj im, ale nieee, vsetko v poriadku. Tak to vyzera, ze podla zakona ano, lebo o vyhotoveni, ktore este len bude , sa tam nic nehovori. Teda ,co neni zakazane,je dovolene a to asi aj vyuzivaju. Ide mi konkretne o to,ze som mal nejaku podlznost, ale zaplatil ju, no oni mi fakturuju OMESKANIE do faktury, ktora je vyhotovena na 12.2.2010 a dnes je 11.2.2010, co znamena, ze keby ju vyhotovili zajtra, tak by tam uz to OMESKANIE nefigurovalo, nakolko som to uz zaplatil, a tak nezaznamenaju,ze som uz vyplatil minulu fakturu aj s OMESKANIM a teraz mi zauctuju dalsie OMESKANIE, ktore uz je neopodstatnene.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Presne tak, faktúru treba vrátiť aj so sprievodným listom a uviesť dôvod vrátenia.

    dukeluke je offline (nepripojený) dukeluke

    dukeluke
    takze fakturu som vratil, uvidime, co odpisu. Ziadal som znovufakturaciu v skutocny den fakturovania. A podotkol som, ze dufam,ze mi neposlu zajtra tu istu fakturu s tym istym fakturacnym cislom s odovodnenim,ze uz je ten datum aktualny. Lebo sa stavim,ze by to tak zrobili.

    avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

    avošodrak
    Ale mal si im aj napísať aby ti zmenili splatnosť Fa, lebo kým ti príde opravená Fa, tak splatnosť bude v ťahu a budeš platiť ešte aj penále z omeškania.

    dukeluke je offline (nepripojený) dukeluke

    dukeluke
    nic mi menit nebudu, to su kreteni. Ze oni to tak ROBIA a aj tak by sa nic nemenilo na pokute z omeskania. Myslim, ze do zakona o DPH paragraf 71 by mohli pridat dodatok, ze Vsetky udaje vo fakture musia byt pravdive. Takto som teda skoncil, mozem sa aj na hlavu postavit ako pozeram.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.